UWAGA! Dołącz do nowej grupy Łukowica - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Policja zatrzymuje sprawczynię włamania w Limanowej


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zareagowali błyskawicznie na zgłoszenie o włamaniu. Do zdarzenia doszło 8 maja 2026 roku, kiedy to 63-letnia kobieta wykorzystała skradzione klucze, aby włamać się do domu 70-letniego mężczyzny. Z wnętrza budynku zabrała portfel, dokumenty oraz kartę bankomatową, po czym podjęła próbę wypłaty gotówki z konta pokrzywdzonego.

Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość sprawczyni i zatrzymali ją, dzięki analizie zgromadzonego materiału dowodowego. Oprócz kradzieży, kobieta działała w warunkach recydywy, co oznacza, że wcześniej była karana za inne przestępstwa. Tego typu sytuacje mają poważne konsekwencje prawne, a sama oskarżona może liczyć się z surowszym wymiarem kary.

Sprawczyni została osadzona w pomieszczeniach dla zatrzymanych, podczas gdy policja prowadzi dalsze czynności procesowe w jej sprawie. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi jej kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W sytuacji, gdy działała w warunkach recydywy, sąd może zwiększyć wymiar kary o połowę, co stanowi poważne ostrzeżenie dla innych potencjalnych przestępców.

Źródło: Policja Limanowa


Oceń: Policja zatrzymuje sprawczynię włamania w Limanowej

Średnia ocena:4.6 Liczba ocen:18


Zobacz Także