Home / Archiwum / „Złota Wieża” bliżej Łukowicy

„Złota Wieża” bliżej Łukowicy No rating results yet

Dnia 22 listopada 2014 roku w budynku Limanowskiego Domu Kultury odbyły się rejonowe zawody „Złotej Wieży” w szachach. Zawody były jednocześnie kwalifikacjami do Małopolskich Indywidualnych Mistrzostw Zrzeszenia LZS, który odbędzie się na początku grudnia w Krakowie. Turniej rozegrany zostały w trzech kategoriach: kobiety, juniorzy oraz seniorzy (7 rund, 15 minut na partię dla zawodnika). W każdej z tych grup nasza Gmina miała swoich reprezentantów, którzy do ostatniej partii walczyli o jak najwyższe lokaty.

W kategorii kobiet wysokie trzecie miejsce zajęła Barbara Dyrek, która zgromadziła 5 pkt.
W grupie juniorów po zaciętej rywalizacji triumfował Dawid Król z Przyszowej tracąc w całym turnieju tylko 0,5 punktu. Wysokie 14 miejsce zajął nasz najmłodszy reprezentant Jan Król.
W grupie seniorów nie było już tak dobrych rezultatów. W klasyfikacji generalnej 4 miejsce zajął Bogdan Łuczkowski wyprzedzając o pół punktu „Legendę” szachów w Łukowicy – Stanisława Gamonia. Na siódmym miejscu turniej zakończył Paweł Giera.

Cieszą bardzo dobre wyniki naszych reprezentantów, że po dłuższej przerwie w turniejach powiatowych, rejonowych znów czołowe miejsca zajmują zawodnicy z Łukowicy. Tym bardziej cieszy fakt, iż najlepszym juniorem LZS jest nasz reprezentant, Dawid Król. Miejmy nadzieję, że to zapoczątkuje większe zainteresowanie szachami na naszym terenie i Dawid już niebawem będzie miał równorzędnych przeciwników w swojej kategorii wiekowej u Nas w Łukowicy.

Awans do zawodów wojewódzkich uzyskały 4 najlepsze osoby w każdej kategorii.
Sędzią głównym zawodów był pan Ryszard Ewert.

Dziękuję bardzo za miłą, sportową atmosferę i życzę powodzenia na zawodach wojewódzkich!

Z szachowym pozdrowieniem

Bogdan Łuczkowski

Czytaj więcej artykułów:

Zasady gry w szachy

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Dnia 22 listopada 2014 roku w budynku Limanowskiego Domu Kultury odbyły się rejonowe zawody „Złotej Wieży” w szachach. Zawody były jednocześnie kwalifikacjami do Małopolskich Indywidualnych Mistrzostw Zrzeszenia LZS, który odbędzie się na początku grudnia w Krakowie. Turniej rozegrany zostały w trzech kategoriach: kobiety, juniorzy oraz seniorzy (7 rund, 15 minut na partię dla zawodnika). W każdej z tych grup nasza Gmina miała swoich reprezentantów, którzy do ostatniej partii walczyli o jak najwyższe lokaty. W kategorii kobiet wysokie trzecie miejsce zajęła Barbara Dyrek, która zgromadziła 5 pkt. W grupie juniorów po zaciętej rywalizacji triumfował Dawid Król z Przyszowej tracąc w całym…

Review Overview

User Rating: 4.85 ( 7 votes)
0

About

Avatar

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress