Home / Archiwum / Wielkie dziękczynienie w Munyonyo

Wielkie dziękczynienie w Munyonyo No rating results yet

W sobotę 6 lutego Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo zamieniło się w miejsce wielkiego dziękczynienia.

Blisko 20 tysięcy wiernych dziękowało Panu Bogu za szczególny Boży dar, jakim była pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka do Ugandy. Spotkanie to zorganizowała Archidiecezja Kampala wraz z franciszkanami z Munyonyo. Konferencje i modlitwy prowadzili znani kapłani z Ugandy związani z Odnową w Duchu Świętym, między innymi ks. John Baptist Bashabora.

Z krótką wizytą do Munyonyo przybył także prezydent Ugandy Yoweri Kaguta Museveni wraz ze swoją małżonką Janet Kataaha Museveni. Arcybiskup Cyprian Kizito i o. Marian Gołąb w przemówieniach podkreślili bardzo dobrą współpracę między Kościołem a ugandyjskim rządem w czasie przygotowań i przebiegu wizyty papieża Franciszka w Ugandzie.

Drugim ważnym powodem organizacji spotkania w Munyonyo była modlitwa o pokojowy przebieg wyborów prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych, które odbędą się w tym roku w Ugandzie. Z tej okazji prezydent Museveni zasadził w Munyonyo cynamonowe drzewko pokoju. W Afryce drzewo jest symbolem życia, pokoju, stabilizacji i długowieczności. Historia pokazuje, iż rzadko który kraj afrykański przeszedł pokojowo wybory i zmianę władzy. Często przed, w trakcie lub po wyborach dochodziło do zamieszek, a nawet wojny domowej. Dlatego potrzebna jest modlitwa o pokój, aby Uganda mogła się rozwijać pokojowo, jak to ma miejsce już niemal 30 lat.

Z franciszkańskim pozdrowieniem
Pokój i Dobro!
o. Adam Klag OFMConv., Uganda – Munyonyo

facebook.com/munyonyo
www.munyonyo-shrine.ug, stefanmutebi@gmail.com
Ofiary na rozwój sanktuarium w Munyonyo można wpłacać na konto:
Pekao S.A. 31 1240 4432 1111 0000 4732 4970 PLN, Z dopiskiem: UGANDA MUNYONYO
PROWINCJA ŚW. ANTONIEGO I BŁ. JAKUBA, 31-539 Kraków, ul Żółkiewskiego 14

Komentarze

komentarzy

Please rate this

W sobotę 6 lutego Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo zamieniło się w miejsce wielkiego dziękczynienia. Blisko 20 tysięcy wiernych dziękowało Panu Bogu za szczególny Boży dar, jakim była pielgrzymka Ojca Świętego Franciszka do Ugandy. Spotkanie to zorganizowała Archidiecezja Kampala wraz z franciszkanami z Munyonyo. Konferencje i modlitwy prowadzili znani kapłani z Ugandy związani z Odnową w Duchu Świętym, między innymi ks. John Baptist Bashabora. Z krótką wizytą do Munyonyo przybył także prezydent Ugandy Yoweri Kaguta Museveni wraz ze swoją małżonką Janet Kataaha Museveni. Arcybiskup Cyprian Kizito i o. Marian Gołąb w przemówieniach podkreślili…

Review Overview

User Rating: 4.9 ( 2 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress