Home / Archiwum / Tatar niekoniecznie z wołowiny

Tatar niekoniecznie z wołowiny No rating results yet

Kuchnia Babci Anieli

W okresie karnawału często spotykamy się ze znajomymi na prywatkach. Przy suto zakrapianych spotkaniach nie możemy zapomnieć o czymś na ząb. Stąd właśnie moja propozycja na przepysznego tatara.

Na samym początku musimy zadbać o odpowiednie mięso. Koniecznie żeby było świeże i najlepiej z polędwicy. I tu mam propozycję, by wybrać młodą wołowinę albo dziczyznę (najlepiej sarninę). Mięso z sarny jest kruche i pozbawione złego cholesterolu. Posiada wyjątkowy smak i delikatność. Do przygotowania tej przekąski, należy zabrać się dzień przed imprezą, gdyż marynowanie mięsa poprawia smak i jego konsystencję. Do zamarynowania 0,5 kg polędwicy w całości, używamy jedynie: 2 łyżki oleju rzepakowego, łyżkę Vegety i dwa zgniecione ząbki czosnku. Mięso obtaczamy w marynacie przykrywamy naczynie i wstawiamy do lodówki na całą noc. Rano mieszamy i znów przykrywamy. Im dłużej marynujemy tym lepszego mamy tatara.
Przed imprezą wyjmujemy polędwicę z naczynia i pod bieżącą wodą opłukujemy resztki marynaty. Osuszamy ręcznikiem papierowym. Bierzemy ostry nóż i kładziemy mięso na desce. Posuwistym ruchem ,jak gdybyśmy chcieli zeskrobać coś z mięsa, staramy się rozdrobnić polędwicę na jednolitą masę. Może przy tym boleć ręka ale nie wolno nam kroić mięsa. Gdy mięso jest gotowe przyprawiamy je solą i pieprzem do smaku, a następnie mieszamy ręką, dodając trochę zimnej wody, by konsystencja tatara była lepsza. Na szczyt tatara kładziemy żółtko, najlepiej z domowego jajka. Do tej przekąski najlepiej pasują kiszone ogórki i posolona cebula, które należy drobno posiekać w kostkę.

Życzę wszystkim udanych imprez karnawałowych i smacznego tatara.

Babcia Aniela

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Review Overview

User Rating: 4.81 ( 7 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress