Home / Archiwum / Szlachetna Paczka

Szlachetna PaczkaNo rating results yet

W odpowiedzi na prośbę wolontariuszy
„Szlachetnej Paczki” zamieszczamy dostarczone nam informacje
odnośnie tegorocznej akcji!

Czekamy na Ciebie! Wesprzyj nas! Znajdź rodzinę dla Siebie!

W taki oto sposób nasza Drużyna SuperW w Nowym Sączu zachęca do zaangażowania się w tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki.

Szlachetna Paczka

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Gromadząc wolontariuszy wokół liderów wpływa na zmianę całego społeczeństwa. Pomaga rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym. Projekt ten co roku łączy tysiące osób w mądrym pomaganiu, a w ostatniej edycji było nas ponad 617 tys. – ok. 1,5% Polaków! Wolontariusze, darczyńcy, dobroczyńcy wspólnie realizują idee mądrej pomocy: przekazują potrzebującym wsparcie materialne, motywują rodziny do poradzenia sobie w trudnej życiowej sytuacji. To jednak nie rzeczy pomagają, ale ludzie, bo przekazana pomoc jest wyrazem wsparcia w dążeniu do wygrania wyzwania zmiany swojego życia, którego podjęła się rodzina. Bohaterami stają sie zatem wszyscy, angażujący się w tę akcję. Na każdym poziomie doświadczenia są tak projektowane, by każda z tych osób odkryła w sobie chęć przekraczania siebie, czyli podejmowania wyzwań i ich wygrywania. To mentalność zwycięzcy sprawia, że pojedyncze osoby w Szlachetnej Paczce stają się liderami zmiany w swoich lokalnych społecznościach.
Główną motywacją dołączania ludzi do Szlachetnej Paczki jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Ostatecznie jednak realne działanie oraz konieczność ciągłego przekraczania siebie czyni to doświadczenie cennym i zmieniającym życie – w kontekście własnej zmiany i wpływu na zmianę drugiego człowieka.

Dla nas wolontariuszy SuperW Nowy Sącz ważny jest każdy człowiek, bo każdy buduje wspólnotę, w której wszyscy chcemy podejmować wyzwania i je realizować. Wszystko zaczyna się jednak od idei miłości wzajemnej – kochamy tak, żeby inni również potrafili kochać. Widzimy piękno i potencjał w drugim człowieku, dając mu w ten sposób informację: „wierzymy w Ciebie!”, „jesteś dla nas ważny!”, „jesteś w stanie podjąć wyzwanie!”. Niejednokrotnie spotykamy się z rodzinami w trudnej sytuacji, przekraczając swoją strefę komfortu i wchodząc do całkiem innego świata. Zależy nam, aby wygrywały osoby, z którymi się spotykamy.
Pomagamy potrzebującym, a dla większości z nas udział w Paczce to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu.

W naszym rejonie, aż 80 rodzin czeka na mądrą pomoc. Potrzebujemy zatem darczyńców, bez których idea Szlachetnej Paczki traci na wartości. To przygotowana przez Nich pomoc może stać się dla rodziny impulsem do samodzielnego poradzenia sobie w życiu. Obdarowani poczują się wartościowi, dostaną wiadomość: „Jesteście dla nas ważni!”. To najpiękniejsze, co można dać człowiekowi.

Teraz Ty możesz wesprzeć rodzinę w potrzebie i zrobić krok w zmianie tego świata na lepsze!
Wybierając rodzinę, zapoznaj się z opisem jej historii oraz jej potrzebami na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Opis przedstawia prawdziwą historię osób, które odwiedziliśmy jako wolontariusze. To tutaj konkretny człowiek, pomaga konkretnemu człowiekowi.

By wspólnie połączyć się z ideą projektu zapraszamy serdecznie w Sobotę 29 Listopada do Galerii Trzy Korony w godzinach od 10:00 do 18:00 na Event Szlachetnej Paczki. W programie koncerty znanych lokalnych artystów m. in. finaliści konkursu Sądeckie Młode Talenty oraz Grammy na tak!, atrakcje dla dzieci, konkursy dla dorosłych. Chcemy w ten sposób pozyskać potencjalnych darczyńców dla Rodzin w potrzebie.
Czekamy na Ciebie! Wesprzyj nas! Znajdź rodzinę dla Siebie!

( Dołącz do nas na facebooku ).

Patrycja Talar SuperW w Nowy Sącz

Przypisy: www.szlachetnapaczka.pl
Zdjęcia: wyk.Marlok studios dla SzP Nowy Sącz

Komentarze

komentarzy

Please rate this

W odpowiedzi na prośbę wolontariuszy „Szlachetnej Paczki” zamieszczamy dostarczone nam informacje odnośnie tegorocznej akcji! Czekamy na Ciebie! Wesprzyj nas! Znajdź rodzinę dla Siebie! W taki oto sposób nasza Drużyna SuperW w Nowym Sączu zachęca do zaangażowania się w tegoroczną akcję Szlachetnej Paczki. SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. Gromadząc wolontariuszy wokół liderów wpływa na zmianę całego społeczeństwa. Pomaga rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym. Projekt ten co roku łączy tysiące osób w mądrym pomaganiu,…

Review Overview

User Rating: 4.87 ( 7 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress