Home / Archiwum / Strażacy w przedszkolu

Strażacy w przedszkolu No rating results yet

W miniony czwartek tj. 10 listopada, strażacy ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy i Świdnika, w asyście funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej odwiedzili milusińskich z Samorządowego Przedszkola „Miś Uszatek” w Łukowicy.

Zasadniczym celem, który przyświecał zaplanowanej wizycie było propagowanie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, wykorzystywania numerów alarmowych, nawiązując bezpośrednio do kampanii społecznych „Czad i ogień. Obudź czujność”. Ponadto dzieci mogły się zapoznać ze sprzętem i wyposażeniem osobistym strażaków.

„Konsekwentnie realizujemy od kilku lat działania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą, ukierunkowane przede wszystkim na kształtowanie i doskonalenie nawyków korzystania z telefonów alarmowych. Nie ma dziecka w przedszkolu, które nie zna swojego adresu zamieszkania, czy też numerów alarmowych, a tym bardziej, większość z dzieci doskonale wie, jak wykorzystać numery alarmowe oraz jakich informacji udzielić w sytuacji zagrożenia. To efekt nie tylko naszej społecznej działalności, ale też konsekwentna i bardzo odpowiedzialna postawa wykwalifikowanej kadry przedszkola, z Panią Dyrektor Danutą Gądek – Czaja na czele” – powiedział druh Józef Pietrzak prezes OSP Łukowica, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Obywateli Powiatu Limanowskiego.

 

„Każde spotkanie strażaków w przedszkolu jest starannie przygotowane, zarówno pod kątem metodycznym, jak i sprzętowym. Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym jest bardzo wymagająca, ale niesie najwięcej wymiernych efektów” – powiedział druh Dariusz Krok, Naczelnik OSP Świdnik.

Zajęcia i pokazy trwały łącznie 3 jednostki lekcyjne. Wszystkie założone cele zostały zrealizowane.

Autor: OSP Łukowica
Zdjęcia: OSP Łukowica

Komentarze

komentarzy

Please rate this

W miniony czwartek tj. 10 listopada, strażacy ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowicy i Świdnika, w asyście funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej odwiedzili milusińskich z Samorządowego Przedszkola „Miś Uszatek” w Łukowicy. Zasadniczym celem, który przyświecał zaplanowanej wizycie było propagowanie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, wykorzystywania numerów alarmowych, nawiązując bezpośrednio do kampanii społecznych „Czad i ogień. Obudź czujność”. Ponadto dzieci mogły się zapoznać ze sprzętem i wyposażeniem osobistym strażaków. „Konsekwentnie realizujemy od kilku lat działania…

Review Overview

User Rating: 4.9 ( 1 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress