Home / Sport / Aktywność fizyczna / Rowerowe szaleństwo

Rowerowe szaleństwo No rating results yet

Czas biegnie nieubłaganie i zima powoli się kończy. Z radością oczekujemy nadejścia wiosny. Ciepłych długich dni, pełnych kolorów i zapachów.
Zastanawiamy się jak spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Korzystając z własnej energii i pomysłów dochodzimy do wniosku… ROWER!
No właśnie, ROWER! Schowany między gratami w piwnicy, leżakujący tam całą zimę. Wiosną otrzymuje drugie życie.
Poniżej kilka wskazówek jak przygotować nasz rower do wiosennej jazdy 😉

Rowerowe szaleństwo

Najpierw oczyszczamy go z brudu i kurzu, po czym przeglądamy jego stan techniczny. Na początku sprawdzamy czy mamy powietrze w oponach, jeśli jest go za mało, dobijamy je pompką przez wentyl przy kole, po to by koła były twarde i zdołały utrzymać nas i ciężar roweru. Następnie łańcuch, czy znajduje się na właściwym miejscu i czy nie wysuszył się podczas nieużytku, warto przed jazdą posmarować go smarem do łańcuchów, by sprawnie napędzał pracę roweru. Hamulce – najważniejsze bezpieczeństwo, kontrolują szybkość jazdy i możliwość zatrzymania się w każdej chwili, hamulce przy przednim i tylnym kole muszą być sprawne, linki hamulcowe powinny być naciągnięte tak, by przy małym nacisku spowalniały prace roweru. Ważne by dokręcić wszystkie śrubki, by rower nie rozleciał się na kawałki i nie było z nim problemów podczas jazdy. No i na końcu wysokość siodła, powinna być tak ustawiona, abyśmy mieli możliwość dotknięcia podłoża chociaż jedną stopą oraz po to by było nam wygodnie podczas jazdy. Pamiętajmy także o sprawnych światłach, to ważne by były sprawne w dzień i w nocy.

Rowerowe szaleństwo

Gdy rower jest już przygotowany, możemy wyruszyć w trasę. W dłuższą jazdę warto zabezpieczyć się w butelkę wody do picia. Starajmy się jeździć bezpiecznie, by nie utrudniać korzystania z drogi pieszym i innym kierowcom.

W naszej gminie mamy naprawdę wiele dróg , od asfaltowych po kamieniste, o łagodnym nachyleniu i większych wzniesieniach. Wybór jest duży, więc można próbować różnych tras. Plusem jest to, że mamy świeże powietrze i cudowne widoki, warto więc spędzić chociaż kilka minut na rowerze. Poczuć promienie na twarzy i wiatr we włosach. Niezapomniane przeżycia….

Polecam i życzę miłej jazdy.

Marzena Wnękowicz

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Czas biegnie nieubłaganie i zima powoli się kończy. Z radością oczekujemy nadejścia wiosny. Ciepłych długich dni, pełnych kolorów i zapachów. Zastanawiamy się jak spędzić wolny czas na świeżym powietrzu. Korzystając z własnej energii i pomysłów dochodzimy do wniosku... ROWER! No właśnie, ROWER! Schowany między gratami w piwnicy, leżakujący tam całą zimę. Wiosną otrzymuje drugie życie. Poniżej kilka wskazówek jak przygotować nasz rower do wiosennej jazdy ;-) Najpierw oczyszczamy go z brudu i kurzu, po czym przeglądamy jego stan techniczny. Na początku sprawdzamy czy mamy powietrze w oponach, jeśli jest go za mało, dobijamy je pompką przez wentyl przy…

Review Overview

User Rating: 4.81 ( 4 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress