Nie przegap !
Home / Archiwum / Przesądy ślubne

Przesądy ślubneNo rating results yet

Co powinniśmy zrobić, a czego zaniechać, aby uchronić się od nieszczęść? Jak zapewnić sobie dobry los? Co zrobić, aby fortuna była dla nas łaskawa? Czy przesądy i zabobony mają wpływ na nasze postępowanie? Czy warto się nimi przejmować? Choć większość z nas twierdzi, że nie wierzy w przesądy, to jednak bierzemy je pod uwagę, podejmując ważne życiowe decyzje.

Najpopularniejsze są przesądy związane ze zmianą stanu cywilnego. Początek wspólnego zycia we dwoje to wyjątkowe wydarzenie, niosące ze sobą wiele pytań i niewiadomych, dlatego często tak na wszelki wypadek, by nie zapeszyć, nie kusić złego, stosujemy się do zaleceń naszych babć.

  • Miesiąc, w którym zawieramy ślub musi posiadać w nazwie literę „r” np. czerwiec, wrzesień. Takie miesiące przynoszą szczęście. Największe szczęście nowożeńcy będą mieli jeśli wezmą ślub w Boże Narodzenie lub Wielkanoc. Najlepszym dniem na zawarcie związku małżeńskiego jest sobota. Takie dni jak poniedziałek lub piątek mogą przynieść pecha. Również nie bierze się ślubu w czasie adwentu czy postu.

  • Panna młoda nie powinna pokazywać się w sukni ślubnej przyszłemu małżonkowi, gdyż przynosi to nieszczęście. Suknię ślubną można założyć wyłącznie do przymiarki, nie w innych okolicznościach. W komplecie stroju panny młodej powinno zawierać się: coś nowego, starego, białego, niebieskiego oraz pożyczonego. Naszyjnik panny młodej nie może być z prawdziwych pereł, przynosi to bowiem nieszczęście.

  • Obrączki powinny być zakładane w dniu ślubu, wcześniejsze ich zakładanie, poza przymiarką, przynosi pecha. Jeśli przymierzamy obrączki naszych znajomych, kuzynów czy innych osób, to jest oznaką niewierności. Zgubienie obrączek w dniu ślubu nie wróży nic dobrego, będzie to oznaczało stratę jednego z małżonków.

  • Panna młoda powinna pamiętać o wrzuceniu do obuwia monety, najlepiej jednogroszowej. Wróży to na przyszłość rządzenie domem. Natomiast pan młody powinien do kieszeni wrzucić banknot, zapewni to bogactwo w rodzinie.

  • Podczas ceremonii ślubnej pani młoda jeśli chce mieć męża pod pantoflem powinna zakryć rąbek jego buta suknią ślubną.

  • Po zakończeniu ceremonii ślubnej para młoda powinna być obsypana ryżem. Jest on oznaką płodności oraz zdrowych dzieci. Obsypywanie pieniędzmi też jest korzystne dla małżonków, gdyż jest to oznaką bogactwa.

  • Podczas toastu przed zabawą weselną młodzi powinni rzucić za siebie kieliszkami, które obowiązkowo muszą się stłuc.

To tylko niektóre wybrane przesądy ślubne, oczywiście jest ich wiele więcej. Są one przekazywane z pokolenia na pokolenie. Wiele osób twierdzi, że się sprawdzają.

A co Wy na to? Wierzyć, nie wierzyć?


Iwona Cichoń

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Co powinniśmy zrobić, a czego zaniechać, aby uchronić się od nieszczęść? Jak zapewnić sobie dobry los? Co zrobić, aby fortuna była dla nas łaskawa? Czy przesądy i zabobony mają wpływ na nasze postępowanie? Czy warto się nimi przejmować? Choć większość z nas twierdzi, że nie wierzy w przesądy, to jednak bierzemy je pod uwagę, podejmując ważne życiowe decyzje. Najpopularniejsze są przesądy związane ze zmianą stanu cywilnego. Początek wspólnego zycia we dwoje to wyjątkowe wydarzenie, niosące ze sobą wiele pytań i niewiadomych, dlatego często tak na wszelki wypadek, by nie zapeszyć, nie kusić złego, stosujemy się do zaleceń naszych babć. …

Review Overview

User Rating: 4.36 ( 9 votes)
0

About

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress