Home / Bez kategorii / Pomocnicy, ochotnicy
Traktor 4x4 CUP 2018

Pomocnicy, ochotnicy

  ŁtM:
   Co trzeba zrobić gdy zauważymy pożar?

  OSP Jastrzębie:
   Gdy mamy do czynienia z pożarem budynków, to najpierw należy zaalarmować wszystkie osoby znajdujące się w nim , aby opuściły miejsce zagrożenia. Jeśli jest to np. budynek wielokondygnacyjny poinformuj osoby znajdujące się wyżej, gdyż często mogą nie zauważyć zagrożenia. Jeśli pożar jest niewielki spróbuj go ugasić środkami podręcznymi np. gaśnica. Zadzwoń pod numer 998 lub 112. Podaj informacje : gdzie się pali, co się pali, na którym piętrze, czy zagrożone jest życie ludzkie, dokładny adres zdarzenia oraz inne wskazówki, które mogą ułatwić dojazd samochodów straży pożarnej. Odpowiadaj na pytania dyspozytora. Rozłącz się dopiero po przyjęciu zgłoszenia. Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych ludzi. Nie podejmuj ryzykownych , pochopnych kroków. Czekaj na przyjazd strażaków.

  ŁtM:
   Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i miłą rozmowę. Dowiedzieliśmy się tyle cennych i ważnych informacji zarówno dla nas jak i całego otoczenia.

  OSP Jastrzębie:
   My również dziękujemy. Z tego miejsca jeszcze raz pragniemy podziękować p. Wójt Czesławie Rzadkosz, Radzie Gminy Łukowica oraz mieszkańcom Jastrzębia za wsparcie, pomoc i zaangażowanie w realizacji celu nadrzędnego, jakim jest wybudowanie remizy OSP..

Z Zarządem OSP w Jastrzębiu rozmawiali

Bogdan Łuczkowski

Marek Hajduk

fot.ŁtM

Komentarze

komentarzy

Nigdy nie wiemy w którym miejscu i o jakiej porze czyha na nas niebezpieczeństwo. Niestety jak mówi znane przysłowie „wypadki chodzą po ludziach” idealnie pasuje do pracy jaką wykonują nasi bohaterowie. Bardzo często narażając swoje zdrowie a nawet życie pędzą z pomocą potrzebującym. Dzisiaj to jednak My przybyliśmy do OSP Jastrzębie, by spotkać się z zarządem w składzie: Andrzej Koszut – prezes, Tomasz Kamiński – naczelnik, Krzysztof Nowak – sekretarz, Wojciech Potoniec – strażak niosący pomoc już przez kilkadziesiąt lat. ŁtM:Wielu chłopców w dzieciństwie marzyło o tym by zostać strażakiem. Czy spełniło się również wasze marzenie? OSP Jastrzębie: W jakiś…

Review Overview

User Rating: 4.89 ( 8 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

About Marek Hajduk

Marek Hajduk
W roku 2014 zakończyłem naukę w Elitarnej Szkole Służb Ochrony i Biznesu. Zawsze interesowałem się sportem. Aktywność fizyczna odgrywa w moim życiu ważną rolę – regularnie biegam, ćwiczę ... więcej...

One comment

 1. W ostatnim numerze poruszyliście bardzo ważny temat o defibrylatorze. Jestem zaskoczony, że w Łukowicy znajduje się taki sprzęt, tylko dlaczego: po pierwsze, czemu nikt wcześniej nie informował o tym mieszkańców? po drugie czemu ten sprzęt zlokalizowany jest w remizie OSP i to wewnątrz, skoro w przypadku gdy powinien być on używany liczy się każda sekunda, a tutaj zanim ktoś dojedzie i otworzy remizę to mija bardzo cenny czas!!! Czy nie można tego urządzenia zamontować w bardziej dostępnym miejscu gdzie przez większość czasu znajduje się jakaś osoba? np. komisariat policji, plebania, piekarnia czy stacja benzynowa w Świdniku ?

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress