Home / Bez kategorii / Pomocnicy, ochotnicy
Traktor 4x4 CUP 2018

Pomocnicy, ochotnicy

  ŁtM:
   Na jakim terenie działacie? Tylko w Jastrzębiu?

  OSP Jastrzębie:
   Nie tylko. Działamy na terenie całej gminy, a czasem nawet poza nią. Wszystko zależy od skali zagrożenia, miejsca. Może też tak się zdarzyć że w jednym czasie w kilku miejscach strażacy są potrzebni. Wszystko zależy od wielu czynników. Nie posiadamy niestety samochodu ciężkiego, wyposażonego w odpowiedni sprzęt. Specjalistyczny sprzęt kosztuje sporo, ciężko jest pozyskać fundusze na ten cel. Dlatego jesteśmy kierowani do mniejszych akcji.

  ŁtM:
   Ile osób liczy OSP Jastrzębie?

  OSP Jastrzębie:
   Obecnie jest 35 osób, w tym co trzeba podkreślić 2 dziewczyny w wieku 19 lat. Natomiast najstarszy strażak ma lat 76.

  ŁtM:
   Można zauważyć, że wiele pokoleń angażuje się w życie ochotniczej straży pożarnej…

  OSP Jastrzębie:
   Tak właśnie jest. Też dzięki społeczności wiejskiej, udało nam się osiągnąć tak wiele. Zrealizowaliśmy swoje kolejne marzenie i została u nas wybudowana nowa remiza. Ten budynek nie powstał by jednak bez mocnego wsparcia p. Wójt Czesławy Rzadkosz, jak również Rady Gminy. Ich ogromne starania doprowadziły do realizacji tak szczytnego celu, czym jest ten nowy budynek.

  ŁtM:
   Dostajecie jakieś wynagrodzenie za pracę w straży?

  OSP Jastrzębie:
   Jest to ochotnicza straż pożarna, więc nie dostajemy wynagrodzenia. Dostajemy pieniądze na zakup paliwa, konserwacje sprzętu.


Przejdź do kolejnej strony wywiadu

Komentarze

komentarzy

Nigdy nie wiemy w którym miejscu i o jakiej porze czyha na nas niebezpieczeństwo. Niestety jak mówi znane przysłowie „wypadki chodzą po ludziach” idealnie pasuje do pracy jaką wykonują nasi bohaterowie. Bardzo często narażając swoje zdrowie a nawet życie pędzą z pomocą potrzebującym. Dzisiaj to jednak My przybyliśmy do OSP Jastrzębie, by spotkać się z zarządem w składzie: Andrzej Koszut – prezes, Tomasz Kamiński – naczelnik, Krzysztof Nowak – sekretarz, Wojciech Potoniec – strażak niosący pomoc już przez kilkadziesiąt lat. ŁtM:Wielu chłopców w dzieciństwie marzyło o tym by zostać strażakiem. Czy spełniło się również wasze marzenie? OSP Jastrzębie: W jakiś…

Review Overview

User Rating: 4.89 ( 8 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

About Marek Hajduk

Marek Hajduk
W roku 2014 zakończyłem naukę w Elitarnej Szkole Służb Ochrony i Biznesu. Zawsze interesowałem się sportem. Aktywność fizyczna odgrywa w moim życiu ważną rolę – regularnie biegam, ćwiczę ... więcej...

One comment

 1. W ostatnim numerze poruszyliście bardzo ważny temat o defibrylatorze. Jestem zaskoczony, że w Łukowicy znajduje się taki sprzęt, tylko dlaczego: po pierwsze, czemu nikt wcześniej nie informował o tym mieszkańców? po drugie czemu ten sprzęt zlokalizowany jest w remizie OSP i to wewnątrz, skoro w przypadku gdy powinien być on używany liczy się każda sekunda, a tutaj zanim ktoś dojedzie i otworzy remizę to mija bardzo cenny czas!!! Czy nie można tego urządzenia zamontować w bardziej dostępnym miejscu gdzie przez większość czasu znajduje się jakaś osoba? np. komisariat policji, plebania, piekarnia czy stacja benzynowa w Świdniku ?

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress