Home / Sport / Piłka nożna / ”Ostry Uran”

”Ostry Uran”

9. kolejka piłkarskiej klasy B była ostatnią w tej rundzie dla graczy Uranu i Ostrej. Wszyscy uważali ten pojedynek za mecz podwyższonego ryzyka, gdyż oba zespoły zajmowały w tabeli odpowiednio 2. i 1. miejsce. Gracze Uranu, mimo zwycięstwa tydzień temu nad Orkanem Niedźwiedź, pojechali na mecz do Raby Niżnej w mocno okrojonym składzie – na bramce musiał wystąpić zawodnik z pola Konrad Korona, a skład zasilił z braków kadrowych dodatkowo nasz trener Bogusław Bodziony. Skład Uranu na dzisiejszy mecz:

Korona – Cięciel Marcin, Bodziony B, Górski, Gamoń – Stachoń, Urban (c), Cięciel J, Wardęga – Hejmej, Cięciel Maciej

Początkowa faza meczu należała do zawodników Ostrej, którzy starali się od 1. minuty przejąćkontrolę nad wydarzeniami na boisku. Mimo wielu chęci graczy z Raby Niżnej, piłkarze Ostrej zazwyczaj panikowali w obronie wybijając piłkę daleko poza pole gry. Po 20. minutach spotkania po odegraniu od Dawida Hejmeja, bramkę z dystansu zdobywa Dawid Stachoń, czym ucisza trybuny w Rabie Niżnej. Doskonale dysponowany tego dnia napastnik Hejmej 10. minut później strzela bramkę na 2:0 dla Uranu. Dawid doskonale wykorzystał zamieszanie w polu karnym po rzucie z autu wykonywanym przez Michała Wardęgę i pokonał bezradnego bramkarza z Ostrej. Po 2. bramce Uran wyraźnie oddał inicjatywę. Gracze z Ostrej coraz odważniej atakowali. Jednej stuprocentowej okazji nie wykorzystał jednak kapitan gospodarzy i piłka po interwencji Konrada Korony otarła się o słupek. Zawodnicy Uranu nie mieli tyle szczęściaw 40. minucie, kiedy to dośrodkowanie z prawej strony zdobył zawodnik gospodarzy z numerem 11. Gdy wszystkim wydawało się ze piłka opuści plac gry, zawodnik ten wchodząc w ciemno na piłkę, zdołał strącić ją obok wychodzącego bramkarza.

2:1 do przerwy i mocna motywacja na 2. połowę. Łukowianie zdawali sobie sprawę, że od sukcesu dzieli ich naprawdę niewiele.

Drugie 45. minut to obrona Częstochowy przez graczy Uranu. Sporo żółtych kartek posypało się po interwencjach naszych obrońców, trzeba jednak przyznać, że Raba Niżna nie stroniła też od ostrej gry. Piłkarze Olszówki często znajdowali się w naszym polu karnym jednak przez całą 2. połowę nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę. W 82. minucie gry doskonałą sytuacjędo strzelenia bramki miał Maciej Cięciel, na szczęście dla Ostrej trafił tylko w poprzeczkę. Końcówka gry była bardzo nerwowa, kibice gospodarzy raz po raz starali się wywrzeć presję na sędziego, jednak Pan Sędzia w spotkaniu radził sobie bardzo dobrze. Uran musiał kończyć spotkanie w 10, gdyż po drugiej żółtej kartce w 90. minucie z boiska wyleciał Maciej Cięciel za starcie z bramkarzem.

Na szczęście udało nam się doprowadzić wynik do końca i to teraz my liderujemy w zestawieniu klasy B. Szczyt tabeli jest bardzo wyrównany, co gwarantuje ciekawe zmagania w rundzie wiosennej. Terminarz dla Uranu Łukowica wydaje się korzystny, bo czeka nas aż 5 meczów u siebie i jedynie 2 spotkania wyjazdowe. Jesteśmy pełni optymizmu i wierzymy tylko w awans z 1. miejsca w lidze. Gratulacje dla całego zespołu za poświęcenie i wysiłek, bo jak się okazało było warto. Za niedługo podsumowanie całej rundy, teraz jednak cieszmy się tym zwycięstwem, bo naprawdę jest się z czego radować. Uran liderem!