Home / Archiwum / Ogród w stylu wiejskim tradycyjnym.

Ogród w stylu wiejskim tradycyjnym. No rating results yet

Znajdują się w nim kwiaty, między innymi Irysy (Kosaciec), aż w 25 kolorach. Z ciekawszych odcieni możemy wyróżnić biało-różowe oraz biało-brązowe. Jest ponadto również wiele odmian róż. Oprócz tego łubiny, piwonie, czosnek ozdobny, lilie, goździk brodaty i wiele innych. Niektóre wyhodowane od nasion, inne z sadzonek.

fot. Z galerii “Ogrody Zosi”
Jak w każdym tradycyjnym ogrodzie wiejskim, znajdują się tu również owoce i warzywa.
Z warzyw dominuje kapusta biała oraz ogórki, z których w odpowiednim czasie robi się tradycyjne przetwory. Umieszczone są one pod otuliną w celu zabezpieczenia przed deszczem, ponieważ ogórek nie za bardzo lubi wodę bezpośrednio na liściach.
Czym byłby tradycyjny ogród wiejski, jeżeli nie można by było zjeść w nim czegoś słodkiego? Dlatego można tutaj przekąsić między innymi truskawki, poziomki i maliny. Zawsze słodkie i zdrowe. Możemy uraczyć się śliwką, pod koniec sierpnia żółta, a jesienią węgierką.

fot. Z galerii “Ogrody Zosi”

W celu zapewnienia odpowiedniego zapylenia, znajdują się tutaj również domki dla pożytecznych owadów – Murarki Ogrodowej . Dzięki temu mamy pewność mnogości owoców i warzyw, które rozwijają się z kwiatów.
Jak w każdym porządnym ogrodzie, możemy tutaj spotkać również zioła i rośliny lecznicze.
Z ziół znajdziemy miętę (cytrynową, pieprzową, truskawkową oraz lekarską), ponadto majeranek oraz lawendę. Jest również żywokost lekarski, z korzenia, którego wyrabia się maści na problemy z kośćmi (przy złamaniach i zwichnięciach) oraz kosmetyki (o właściwościach przeciwzmarszczkowych). Ponadto możemy znaleźć tutaj pokaźnego orzecha, z owoców, którego wychodzi doskonała nalewka – pomocna na problemy żołądkowe. Ogród ten wymaga dużo pracy, ale również daje wiele radości swojej właścicielce.

fot. Z galerii “Ogrody Zosi”

Przyjemnie jest przechadzać się pomiędzy grządkami i patrzeć jak wszystko rośnie.
W końcu pańskie oko konia tuczy.

Zosia

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Znajdują się w nim kwiaty, między innymi Irysy (Kosaciec), aż w 25 kolorach. Z ciekawszych odcieni możemy wyróżnić biało-różowe oraz biało-brązowe. Jest ponadto również wiele odmian róż. Oprócz tego łubiny, piwonie, czosnek ozdobny, lilie, goździk brodaty i wiele innych. Niektóre wyhodowane od nasion, inne z sadzonek. fot. Z galerii "Ogrody Zosi" Jak w każdym tradycyjnym ogrodzie wiejskim, znajdują się tu również owoce i warzywa. Z warzyw dominuje kapusta biała oraz ogórki, z których w odpowiednim czasie robi się tradycyjne przetwory. Umieszczone są one pod otuliną w celu zabezpieczenia przed deszczem, ponieważ ogórek…

Review Overview

User Rating: 4.9 ( 2 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress