Nie przegap !
Home / Archiwum / Nowi dowódcy w szeregach OSP na terenie naszej gminy!

Nowi dowódcy w szeregach OSP na terenie naszej gminy! No rating results yet

W dniu 30 kwietnia. br roku dobiegł końca Kurs Kierujących Działaniem Ratowniczym dla Członków Ochotniczych Straży Pożarnych (Dowódców OSP) dedykowany dla przede wszystkim dla Gminy Łukowica, a realizowany przez Komendę Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

Komisja egzaminacyjne, powołana przez Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w wyniku przeprowadzonego egzaminu teoretycznego, uznała kwalifikacje 18 absolwentów – członków Ochotniczych Straży Pożarnych z m. Łukowica, Świdnik, Przyszowa, Jastrzębie i Skrzydlna (gm. Dobra). W pracach Komisji Egzaminacyjnej uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Gminie Łukowica:

tel

  • dh Bronisław Kunicki – Prezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP
  • dh Józef Pietrzak – Wiceprezes Zarządu Gminnego Związku OSP RP
  • dh Krzysztof Tobiasz – Sekretarz


Zarządu Gminnego Związku OSP RP

dh Andrzej Kosztut – Członek Zarządu Gminnego Związku OSP RP.

dh Janusz Koza, Wiceprezes OSP w Łukowicy:

„Kurs dowódców, jaki odbywał się w ostatnim okresie w remizie OSP w Świdniku, w którym uczestniczyli również strażacy z OSP Łukowica stanowi bardzo istotny element wyszkolenia członków Ochotniczych Straży Pożarnych. Każda akcja podejmowana przez strażaków czy to z OSP czy PSP, poczynając od tych drobnych interwencji, poprzez pożary, wypadki drogowe czy budowlane i inne zdarzenia, wymaga odpowiedniego kierowania, dowodzenia”

dh Dariusz Krok, Naczelnik OSP w Świdniku:

„Podejmowane akcje wiążą się z ogromną odpowiedzialnością spoczywającą na ratownikach, a zwłaszcza na dowódcy, który nimi kieruje – opowiada on bowiem za podejmowane decyzje, ale przede wszystkim za swoich ludzi, którzy niejednokrotnie muszą działać w miejscach i sytuacjach bardzo niebezpiecznych. Stąd też tak istotne jest odpowiednie przygotowanie i wyszkolenie osób, którzy podejmują to wyzwanie”

Szkolenie odbyło się wg. nowego programu, zatwierdzonego w grudniu 2015 roku przez Komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Kurs trwał 36 godzin.

Autor: Uczestnicy kursu
Zdjęcia: OSP Świdnik

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress