Home / Sport / Aktywność fizyczna / Najlepsi pingpongiści wyłonieni!

Najlepsi pingpongiści wyłonieni! No rating results yet

15 lutego 2015r w świetlicy w Przyszowej odbył się pierwszy indywidualny turniej tenisa stołowego mężczyzn i kobiet o mistrzostwo gminy Łukowica, którego organizatorem był Gminy Ośrodek Kultury w Łukowicy. Zawody rozegrano w otwartej formule, a więc do rywalizacji z chłopakami mogły przystąpić dziewczyny. Choć do rozgrywek zgłosiło się 30 osób, to ostatecznie przy stołach stanęło 20 zawodników, wśród których żeńskim rodzynkiem okazała się Anna Tokarczyk z Jadamwoli. Doskonały przykład aktywności fizycznej pokazali również radni gminy Łukowica – Janusz Biedroń z Przyszowej oraz Bogdan Łuczkowski z Roztoki, który był jednym z organizatorów turnieju.

Po rozlosowaniu gier, zawody rozegrano w czterech grupach liczących po 5 osób i do dalszych etapów awansowali dwaj najlepsi z każdej grupy. Finałowa ósemka graczy prezentowała bardzo wysoki poziom! Po niezwykle emocjonujących rozgrywkach ćwierćfinałowych, a następnie półfinałowych, ostatecznie w meczu finałowym zagrali dwaj reprezentanci Przyszowej – Bartłomiej Trela oraz Dawid Sywała, który koniec końców pokonał swego przeciwnika. Zaś w małym finale, czyli meczu o trzecie miejsce spotkali się Bogdan Łuczkowski z Roztoki oraz Tomek Gancarczyk ze Świdnika i to Bogdan zajął zaszczytne trzecie miejsce.

Po zakończeniu zmagań wyrażono słowa uznania dla organizatorów turnieju i podkreślono, że tego typu wydarzenia powinny częściej gościć na terenie naszej gminy. Propagują one bowiem nie tylko aktywność fizyczną, ale i pozwalają na miłe spędzenie wolnego czasu.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe dyplomy, a trzem najlepszym zawodnikom oraz najlepszej zawodniczce – Ani Tokarczyk – wręczono statuetki.

Świetlica w Przyszowej oraz GOK w Łukowicy zapraszają do kontynuacji zainteresowania tenisem stołowym, gdzie po wcześniejszej konsultacji z pracownikami można nieodpłatnie zarezerwować stół i zorganizować swój mały, prywatny turniej!

Wszystkich kibiców żądnych kolejnych emocji sportowych, zapraszam ta turniej piłki nożnej halowej sołectw, planowany na najbliższą niedzielę tj. 22 lutego na hali w Gimnazjum w Łukowicy.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Ze sportowym pozdrowieniem


Andrzej Biskup

Komentarze

komentarzy

Please rate this

15 lutego 2015r w świetlicy w Przyszowej odbył się pierwszy indywidualny turniej tenisa stołowego mężczyzn i kobiet o mistrzostwo gminy Łukowica, którego organizatorem był Gminy Ośrodek Kultury w Łukowicy. Zawody rozegrano w otwartej formule, a więc do rywalizacji z chłopakami mogły przystąpić dziewczyny. Choć do rozgrywek zgłosiło się 30 osób, to ostatecznie przy stołach stanęło 20 zawodników, wśród których żeńskim rodzynkiem okazała się Anna Tokarczyk z Jadamwoli. Doskonały przykład aktywności fizycznej pokazali również radni gminy Łukowica - Janusz Biedroń z Przyszowej oraz Bogdan Łuczkowski z Roztoki, który był jednym z organizatorów turnieju. Po rozlosowaniu…

Review Overview

User Rating: 4.8 ( 8 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress