Nie przegap !
Home / Archiwum / Mistrzostwa Małopolski Zrzeszenia LZS w Szachach

Mistrzostwa Małopolski Zrzeszenia LZS w Szachach No rating results yet

6 grudnia 2014 roku w Krakowie odbył się finał Małopolskich Indywidualnych Mistrzostw Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w szachach. Turniej rozegrano w trzech kategoriach: seniorzy, juniorzy oraz kobiety ( 7 rund, 15 minut dla zawodnika na partię). W każdej grupie mieliśmy swoich reprezentantów, którzy mieli okazję zmierzyć się przy szachownicy z najlepszymi zawodnikami LZS w Małopolsce.

W grupie kobiet GOK Łukowica reprezentowała nasza jedynaczka Barbara Dyrek, która zajęła 8 miejsce wśród 12 zawodniczek, wygrywając 3 partie.
Wśród seniorów mieliśmy dwóch wysłanników. Niezastąpionego Stanisława Gamonia oraz Bogdana Łuczkowskiego. Tym razem w turnieju wyżej został sklasyfikowany młodszy reprezentant GOK Łukowica, który w całym turnieju zdobył 4 punkty i zmagania wojewódzkie ukończył na ósmym miejscu. W turnieju tradycji musiało stać się zadość i również tym razem doszło do „derbów Łukowicy”, w których Stanisław musiał uznać wyższość „swojego ucznia”.
Najwięcej emocji towarzyszyło w zmaganiu juniorów. Królewskie nazwisko zobowiązywało do walki o najwyższe cele. Dawid i Jan Król zaczęli bardzo dobrze zdobywając w pierwszej rundzie po punkcie. Dawid, aż do ostatniej partii zajmował zaszczytne miejsce na podium, wygrał nawet w ostatniej rundzie, lecz gorszy Buchholz zepchnął go na 4 miejsce. Jednak miejsce tuż za podium w zmaganiach wojewódzkich to i tak ogromny sukces naszego zawodnika, tym bardziej że LZS GOK Łukowica dopiero się reaktywuje i treningi wznowi po dłuższej przerwie na początku stycznia.
Cieszy również wielkie zaangażowanie naszego najmłodszego zawodnika, 10-letniego Jana Króla, który dzielnie walczył, głównie ze starszymi przeciwnikami.

Turniej przebiegł w miłej, sportowej atmosferze. Organizatorzy zagwarantowali poczęstunek oraz zimne i ciepłe napoje. Sędzią turnieju był Michał Płatek z Myślenic.

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych grą w szachy o kontakt pod adresem bogdan.luczkowski@lukowicatomy.pl gdyż od początku Nowego Roku chcemy poszerzyć sekcję szachową.

Miejmy nadzieje, że Łukowica nadal będzie się liczyć w zawodach wojewódzkich, że w dalszym ciągu będziemy walczyć sportowo o najwyższe cele lecz nie w tak skąpym składzie a liczną reprezentacją.

Z szachowym pozdrowieniem

Bogdan Łuczkowski

Czytaj również:
Zawody rejonowe

Komentarze

komentarzy

Please rate this

6 grudnia 2014 roku w Krakowie odbył się finał Małopolskich Indywidualnych Mistrzostw Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w szachach. Turniej rozegrano w trzech kategoriach: seniorzy, juniorzy oraz kobiety ( 7 rund, 15 minut dla zawodnika na partię). W każdej grupie mieliśmy swoich reprezentantów, którzy mieli okazję zmierzyć się przy szachownicy z najlepszymi zawodnikami LZS w Małopolsce. W grupie kobiet GOK Łukowica reprezentowała nasza jedynaczka Barbara Dyrek, która zajęła 8 miejsce wśród 12 zawodniczek, wygrywając 3 partie. Wśród seniorów mieliśmy dwóch wysłanników. Niezastąpionego Stanisława Gamonia oraz Bogdana Łuczkowskiego. Tym razem w turnieju wyżej został sklasyfikowany młodszy reprezentant GOK Łukowica, który w całym…

Review Overview

User Rating: 4.86 ( 4 votes)
0

About

Avatar

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress