Home / Archiwum / Marynowane borowiki z koncentratem pomidorowym
grzyby

Marynowane borowiki z koncentratem pomidorowym No rating results yet

talenty

grzyby

W tak urodzajnym roku grzybowym, który nadal trwa, po główny składnik naszej potrawy wybieramy się do lasu. Nie trzeba większego wysiłku, szczęścia, ani umiejętności grzybiarskich, aby natrafić na urodziwe prawdziwki. Bardzo wygodni grzybiarze wystarczy, że przejdą się ścieżkami lub drogami leśnymi i nawet tam znajdą piękne okazy borowików. Nas najbardziej interesują młode, małe prawdziwki, gdyż takie w marynacie są najsmaczniejsze. Aż miło popatrzeć jak ze słoiczka będziemy wyciągać, maluteńkie, centymetrowe grzybki zamarynowane w całości, nawet jeżeli okazał by się robaczywy, to ileż robali się w nim zmieści??! maksymalnie z jeden. Po krótkim spacerze, wracamy do kuchni, tam czyścimy grzybki i zabieramy się za przygotowywanie składników. Gdy nazbieraliśmy sporo małych okazów to zostawiamy je w całości, ewentualnie gdy ich mamy za mało to większe grzyby kroimy w odpowiadające nam wielkością kawałeczki. Tak przygotowane grzyby gotujemy, przez około 30 minut. W trakcie gotowania obieramy i kroimy cebulę, na jeden druszlak grzybów, powinno jej być około 0,5 kg. Następnie wrzucamy na rozgrzaną patelnię i podsmażamy, tak aby zmiękła. Już ugotowane i odcedzone grzyby wrzucamy na patelnię, dodajemy przyprawy wg własnego uznania (pieprz, sól), dolewamy 7 łyżek octu i dodajemy słoiczek koncentratu pomidorowego. Wszystko razem podsmażamy i teraz nam pozostało już tylko przygotowany gorący smakołyk włożyć do słoików. Potem uzbrajamy się trochę w cierpliwość i pasteryzujemy przez 30 minut.

W tym czasie możemy przygotować sobie kolejną porcję grzybów do marynowania. Żeby było urozmaicenie, warto spróbować zrobić to samo z grzybami miękkimi, osicakiem, kozakiem czy nawet opieńką.

Teraz pozostaje nam już tylko konsumowanie. Nie zapomnijmy podarować słoiczka zamarynowanych grzybów najbliższym.

Życzę smacznego

Babcia Aniela

fot.Cecylia Dyrek

Jakie są wasze ulubione potrawy z grzybów?
Macie jakiś swój wyjątkowy sposób ich przyrządzania?
Czy jednak większość skończyła na nitce nad piecem i urzekała pięknym zapachem?
Czekam z niecierpliwością na wasze grzybowe przepisy.

Komentarze

komentarzy

Please rate this

W tak urodzajnym roku grzybowym, który nadal trwa, po główny składnik naszej potrawy wybieramy się do lasu. Nie trzeba większego wysiłku, szczęścia, ani umiejętności grzybiarskich, aby natrafić na urodziwe prawdziwki. Bardzo wygodni grzybiarze wystarczy, że przejdą się ścieżkami lub drogami leśnymi i nawet tam znajdą piękne okazy borowików. Nas najbardziej interesują młode, małe prawdziwki, gdyż takie w marynacie są najsmaczniejsze. Aż miło popatrzeć jak ze słoiczka będziemy wyciągać, maluteńkie, centymetrowe grzybki zamarynowane w całości, nawet jeżeli okazał by się robaczywy, to ileż robali się w nim zmieści??! maksymalnie z jeden. Po krótkim…

Review Overview

User Rating: 4.9 ( 4 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress