Home / Archiwum / Łukowica oddała hołd Bohaterom

Łukowica oddała hołd Bohaterom No rating results yet


Dzisiejszy poranek w Łukowicy był wyjątkowy. Słowa piosenki Włodzimierza Korcza noszącej tytuł „Polskie Skrzydła”, śpiewanej przed laty przez Alicję Majewską, miały większą moc niż kiedykolwiek.

11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To ważne dla naszego narodu wydarzenie zostało dzisiaj uczczone przez wiele instytucji oświatowych w regionie. W Łukowicy odbył się przemarsz uczniów i nauczycieli ze szkół oraz przedszkoli należących do gminy. Oddano hołd Bohaterom poległym w walce o odzyskanie niepodległości, złożono kwiaty pod pomnikiem, zapalono znicz oraz odśpiewano hymn państwowy i Rotę. W uroczystości wzięłli udział, Czesława Rzadkosz Wójt Gminy Łukowica oraz Bogdan Łuczkowski, nowo wybrany kandydat, który za parę dni zostanie zaprzysiężonym Wójtem naszej Gminy.

Obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości zostały zakończone modlitwą za Ojczyznę, którą poprowadził w kościele parafialnym ksiądz dziekan Wiesław Majca, proboszcz parafii w Łukowicy.

Autor: Łukowica to My
Zdjęcia: A.M.

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Dzisiejszy poranek w Łukowicy był wyjątkowy. Słowa piosenki Włodzimierza Korcza noszącej tytuł „Polskie Skrzydła”, śpiewanej przed laty przez Alicję Majewską, miały większą moc niż kiedykolwiek. 11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To ważne dla naszego narodu wydarzenie zostało dzisiaj uczczone przez wiele instytucji oświatowych w regionie. W Łukowicy odbył się przemarsz uczniów i nauczycieli ze szkół oraz przedszkoli należących do gminy. Oddano hołd Bohaterom poległym w walce o odzyskanie niepodległości, złożono kwiaty pod pomnikiem, zapalono znicz oraz odśpiewano hymn państwowy i Rotę. W…

Review Overview

User Rating: 3.68 ( 4 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress