Home / Archiwum / Liceum o profilu pożarniczym w Zespole Szkół w Łącku!

Liceum o profilu pożarniczym w Zespole Szkół w Łącku! No rating results yet

Od 1 września 2015 w Zespole Szkół im. św. Kingi w Łącku utworzona zostanie klasa Liceum Ogólnokształcącego o profilu pożarniczym. Uczyć się w niej mogą absolwenci gimnazjów (dziewczęta i chłopcy) zainteresowani służbą pożarniczą, ratownictwem
i bezpieczeństwem. Nowatorskie rozwiązania programowe i organizacyjne obejmują wprowadzenie dodatkowego przedmiotu nauczania – „edukacja pożarnicza” oraz przedmiotu uzupełniającego „pierwsza pomoc przedmedyczna”.

Program zajęć dodatkowych obejmie między innymi: naukę musztry, ćwiczenia związane z taktyką działań ratowniczych i gaśniczych, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej z możliwością uzyskania certyfikatu.

„Klasa Pożarnicza”, to również doskonała forma wychowania społecznego, umożliwiająca zaszczepienie dyscypliny, obowiązkowości, umiejętności współpracy w zespole, podejmowania decyzji oraz poszanowania mienia prywatnego i społecznego. Nauka w klasie pożarniczej stwarza szansę rozwoju osobistego poprzez wyjście poza ramy obowiązującego szkolnego programu, jest też kontynuacją działań na rzecz społeczności lokalnej podejmowanych od pokoleń w naszym środowisku.

Nauka, jak w jak w każdym liceum oczywiście zakończona będzie egzaminem maturalnym.


Maciej Wiktor

foto: Archiwum szkolne i Ochotniczej Straży w Łącku

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Od 1 września 2015 w Zespole Szkół im. św. Kingi w Łącku utworzona zostanie klasa Liceum Ogólnokształcącego o profilu pożarniczym. Uczyć się w niej mogą absolwenci gimnazjów (dziewczęta i chłopcy) zainteresowani służbą pożarniczą, ratownictwem i bezpieczeństwem. Nowatorskie rozwiązania programowe i organizacyjne obejmują wprowadzenie dodatkowego przedmiotu nauczania - „edukacja pożarnicza” oraz przedmiotu uzupełniającego „pierwsza pomoc przedmedyczna”. Program zajęć dodatkowych obejmie między innymi: naukę musztry, ćwiczenia związane z taktyką działań ratowniczych i gaśniczych, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej z możliwością uzyskania certyfikatu. „Klasa Pożarnicza", to również doskonała forma wychowania społecznego, umożliwiająca zaszczepienie dyscypliny, obowiązkowości, umiejętności współpracy w…

Review Overview

User Rating: 4.9 ( 3 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress