Home / Archiwum / Jak zostać milionerem.

Jak zostać milionerem. No rating results yet

Jesteśmy już w Nowym Roku 2015 i wielu z nas postawiło sobie jako
cel – zarobienie dużych pieniędzy.
Pierwsze pytania jakie zadamy sobie to: Czy jest to w ogóle możliwe, gdzie znaleźć pomysł, jak zacząć?

Zazwyczaj pierwsze kroki kierujemy do internetu wpisując magiczne zdanie „jak zostać milionerem?”, po czym pojawiają się różne pomysły mniej lub bardziej wiarygodne. Kolejnym etapem poszukiwań są centra przedsiębiorczości i poszukiwanie dotacji na otwarcie lub rozwój biznesu. Ostatnio pojawił się nawet program w telewizji, gdzie można zaprezentować swój plan biznesowy milionerom i pozyskać kapitał w zamian za udziały w przyszłej firmie.

Pierwszym krokiem jest zrozumienie prostej prawdy, że jest to możliwe, ponieważ dokonali tego ludzie którzy żyją wokół nas. Ci ludzie nie różnią się przecież wiele, często czujemy się od nich lepsi, mądrzejsi i jesteśmy lepiej wykształceni. Co zatem różni ich od nas, jaki czynnik lub cecha pozwalają im wystartować nawet z niższego poziomu i osiągnąć spektakularny sukces?

Ta cecha to przedsiębiorczość i nie ma w tym może nic odkrywczego do chwili, kiedy zastanowimy się i zadamy sobie trud zrozumienia, czym jest przedsiębiorczość i jaka jest jej istota? Nie jest to sprawa prosta. Sam zadałem sobie to pytanie po skończeniu MBA w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im Leona Koźmińskiego w Warszawie. Znalazłem kilka definicji o charakterze akademickim, ale żadna z nich nie ujmowała istoty tematu. Postanowiłem wtedy, że skoro skończyłem prestiżowe studia, które w nazwie mają słowo przedsiębiorczość to powinienem wiedzieć co to słowo znaczy i poświęciłem temu zagadnieniu kolejne trzy lata badań w ramach podyplomowych studiów magisterskich z dziedziny zarządzania, a tematem pracy stała się „istota przedsiębiorczości”.

Jako przedmiot badań wybrałem najbardziej przedsiębiorczych ludzi Świata z różnych dziedzin, Sam Walton twórca sieci marketów Wall Mart i największy inwestor Świata Warren Buffett. W badaniu starałem się prześledzić nie tylko ich dokonania ale również ich życie, by znaleźć to coś co pozwoliło im stać się najlepszymi z najlepszych i najbogatszymi ludźmi Świata. Było to w czasie kiedy pracowałem jako menedżer finansowy w dużej korporacji tytoniowej. Lubiłem swoją pracę i miałem dobre zarobki, czułem jednak że to nie ja panuję nad swoim życiem, że moja stabilizacja może mi być odebrana w każdej chwili i tak się też stało. Po pięciu latach od napisania pracy „istota przedsiębiorczości” zostałem zwolniony, ale nie był to koniec lecz początek wspaniałej przygody, ponieważ od trzech lat w ukryciu budowałem swoją własną firmę na bazie odkryć w swojej pracy o istocie przedsiębiorczości.

Dla mnie bycie milionerem to szczęśliwa rodzina, stabilizacja finansowa, nie zaleganie z opłatami, środki na studia dla dzieci, dom i urlop, ogólnie dochody na poziomie dobrej pensji, a jednocześnie bycie wolnym człowiekiem, coś mierzone nie tylko przez pryzmat pieniądza, ale przede wszystkim wartość i czas.

Przedsiębiorczość to fenomen podobny do inteligencji. Ludzie przedsiębiorczy nie zawsze są wykształceni czy szczególnie bystrzy co nas często dziwi i zastanawia. Trzy lata moich badań doprowadziły mnie do odkrycia i sformułowania definicji istoty przedsiębiorczości.

„Przedsiębiorczość to zdolność do pokonywania trudności”

Jeżeli więc jutro wstaniesz i stawiane wszystkim trudności życia zaczniesz traktować jako możliwości i je pokonasz, staniesz się wolny i nie zależy, a w ślad za tym pojawi się Twoja niezależność finansowa.

Piotr Skrzypczak

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Jesteśmy już w Nowym Roku 2015 i wielu z nas postawiło sobie jako cel – zarobienie dużych pieniędzy. Pierwsze pytania jakie zadamy sobie to: Czy jest to w ogóle możliwe, gdzie znaleźć pomysł, jak zacząć? Zazwyczaj pierwsze kroki kierujemy do internetu wpisując magiczne zdanie „jak zostać milionerem?”, po czym pojawiają się różne pomysły mniej lub bardziej wiarygodne. Kolejnym etapem poszukiwań są centra przedsiębiorczości i poszukiwanie dotacji na otwarcie lub rozwój biznesu. Ostatnio pojawił się nawet program w telewizji, gdzie można zaprezentować swój plan biznesowy milionerom i pozyskać kapitał w zamian za udziały w przyszłej firmie. Pierwszym krokiem jest…

Review Overview

User Rating: 4.68 ( 7 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress