Home / Sport / Aktywność fizyczna / Ekwipunek w góry

Ekwipunek w góry No rating results yet

Beskid Wyspowy, szczególnie wyjątkowo i wspaniale prezentuje się porą zimową. Pokryte białym puchem pola i lasy, fantastyczne formy śnieżno-lodowe na głazach, niezbyt strome podejścia, niezapomniane widoki z górskich szczytów, zimne i czyste powietrze wpływające do płuc, to wszystko powoduje, że góry w naszej gminie świetnie nadają się na jednodniowy wypad nawet dla niezbyt wprawionego turysty.
Ciekawe usytuowanie dziewięciu wsi gminy Łukowica w dolinach rzek, dobra komunikacja dzięki niezliczonym ilościom dróg i ścieżek umożliwia oglądanie wspaniałych panoram. Wszystko to coraz częściej przyciąga turystów. Większość z nich ma odpowiedni strój i ekwipunek turystyczny oraz kondycję lepszą od telewizyjnych domatorów. Góry są dla wszystkich, ale zanim ruszysz na szlaki naucz się bezpiecznych zachowań.

Zimowy ubiór i ekwipunek turystyczny
Wybór stosownego ubioru i ekwipunku na zimowe wędrówki piesze zależy od:

  • Planowanej trasy wędrówki
  • Przewidywanego czasu wycieczki
  • Aktualnie panujących warunków atmosferycznych

Ubiór powinien zapewniać ochronę przed wyziębieniem ciała podczas silnego wiatru i mrozu oraz chronić przed przegrzaniem organizmu przy dużym nasłonecznieniu natomiast ciężar stroju i ekwipunku ma umożliwiać swobodę poruszania się w terenie i w różnych warunkach.
Najważniejsze jest jednak obuwie, które powinno być nieprzemakalne, nad kostkę, na wibramie, jak i zapobiegające ślizganiu się na śniegu. Koniecznie należy ubrać ciepłe spodnie nie krępujące ruchów oraz wygodną, ocieplaną, przewiewną kurtkę. Niezbędne okażą się także czapka, rękawice i okulary przeciwsłoneczne, chroniące przed intensywnym promieniowaniem słonecznym. Dodatkowo zabieramy ze sobą niewielki plecak, do którego pakujemy zapasowy sweter, rękawiczki, kanapkę, kawałek czekolady i koniecznie mapę lub przewodnik. Zaś możliwość udzielenia pomocy w razie wypadku zapewnią nam apteczka, latarka czy też telefon komórkowy.

Wojciech Nalepa

Czytaj również:

Zimą góry czekają również na Ciebie Zalety zdrowotne pobytu w górach

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Beskid Wyspowy, szczególnie wyjątkowo i wspaniale prezentuje się porą zimową. Pokryte białym puchem pola i lasy, fantastyczne formy śnieżno-lodowe na głazach, niezbyt strome podejścia, niezapomniane widoki z górskich szczytów, zimne i czyste powietrze wpływające do płuc, to wszystko powoduje, że góry w naszej gminie świetnie nadają się na jednodniowy wypad nawet dla niezbyt wprawionego turysty. Ciekawe usytuowanie dziewięciu wsi gminy Łukowica w dolinach rzek, dobra komunikacja dzięki niezliczonym ilościom dróg i ścieżek umożliwia oglądanie wspaniałych panoram. Wszystko to coraz częściej przyciąga turystów. Większość z nich ma odpowiedni strój i ekwipunek turystyczny oraz kondycję lepszą od telewizyjnych domatorów. Góry są dla…

Review Overview

User Rating: 4.84 ( 12 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress