Home / Archiwum / Dziecięca pielgrzymka do Munyonyo
Schola dziecięca

Dziecięca pielgrzymka do Munyonyo

„Bannakizito” czyli „Dzieci świętego Kizito”.

Pod taką nazwą odbywa się coroczne spotkanie dzieci archidiecezji Kampla. Tym razem to wielkie, dziewiąte z kolei, świętowanie odbyło się w niedzielę 12 lipca w Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo. Takiego oblężenia przez dzieci, ich rodziców i opiekunów mała kapliczka w Munyonyo jeszcze nie widziała. Przybyło ok 10 tysięcy dzieci. Byli to przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych i dziecięcych grup działających w parafiach archidiecezji. Nie zabrakło uczniów ze szkół podstawowych z naszej franciszkańskiej parafii w Matugga.

Święty Kizito był najmłodszym z męczenników Ugandyjskich. Należał do sług ówczesnego króla plemienia Bugandy Mwangi II. Kiedy umierał dla Chrystusa 3 czerwca 1886 roku, palony żywcem na stosie w Namugongo, miał zaledwie 14 lat. Był neofitą ochrzczonym w Munyonyo kilka dni przed męczeńską śmiercią dnia 26 maja.

W Afryce jest patronem dzieci i szkół podstawowych.

Fr. Adam Mutebi Klag, Uganda – Munyonyo.

facebook.com/munyonyo
www.munyonyo-shrine.ug, stefanmutebi@gmail.com
Ofiary na rozwój sanktuarium w Munyonyo można wpłacać na konto:
Pekao S.A. 31 1240 4432 1111 0000 4732 4970 PLN, Z dopiskiem: UGANDA MUNYONYO
PROWINCJA ŚW. ANTONIEGO I BŁ. JAKUBA, 31-539 Kraków, ul Żółkiewskiego 14

Komentarze

komentarzy

„Bannakizito” czyli „Dzieci świętego Kizito”. Pod taką nazwą odbywa się coroczne spotkanie dzieci archidiecezji Kampla. Tym razem to wielkie, dziewiąte z kolei, świętowanie odbyło się w niedzielę 12 lipca w Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo. Takiego oblężenia przez dzieci, ich rodziców i opiekunów mała kapliczka w Munyonyo jeszcze nie widziała. Przybyło ok 10 tysięcy dzieci. Byli to przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych i dziecięcych grup działających w parafiach archidiecezji. Nie zabrakło uczniów ze szkół podstawowych z naszej franciszkańskiej parafii w Matugga. Święty Kizito był najmłodszym z męczenników Ugandyjskich. Należał do sług ówczesnego króla plemienia…

Review Overview

User Rating: 4.84 ( 4 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress