Home / Bez kategorii / Dziecięca pielgrzymka do Munyonyo
Traktor 4x4 CUP 2018
Schola dziecięca

Dziecięca pielgrzymka do Munyonyo

„Bannakizito” czyli „Dzieci świętego Kizito”.

Pod taką nazwą odbywa się coroczne spotkanie dzieci archidiecezji Kampla. Tym razem to wielkie, dziewiąte z kolei, świętowanie odbyło się w niedzielę 12 lipca w Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo. Takiego oblężenia przez dzieci, ich rodziców i opiekunów mała kapliczka w Munyonyo jeszcze nie widziała. Przybyło ok 10 tysięcy dzieci. Byli to przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych i dziecięcych grup działających w parafiach archidiecezji. Nie zabrakło uczniów ze szkół podstawowych z naszej franciszkańskiej parafii w Matugga.

Święty Kizito był najmłodszym z męczenników Ugandyjskich. Należał do sług ówczesnego króla plemienia Bugandy Mwangi II. Kiedy umierał dla Chrystusa 3 czerwca 1886 roku, palony żywcem na stosie w Namugongo, miał zaledwie 14 lat. Był neofitą ochrzczonym w Munyonyo kilka dni przed męczeńską śmiercią dnia 26 maja.

W Afryce jest patronem dzieci i szkół podstawowych.

Fr. Adam Mutebi Klag, Uganda – Munyonyo.

facebook.com/munyonyo
www.munyonyo-shrine.ug, stefanmutebi@gmail.com
Ofiary na rozwój sanktuarium w Munyonyo można wpłacać na konto:
Pekao S.A. 31 1240 4432 1111 0000 4732 4970 PLN, Z dopiskiem: UGANDA MUNYONYO
PROWINCJA ŚW. ANTONIEGO I BŁ. JAKUBA, 31-539 Kraków, ul Żółkiewskiego 14

Komentarze

komentarzy

„Bannakizito” czyli „Dzieci świętego Kizito”. Pod taką nazwą odbywa się coroczne spotkanie dzieci archidiecezji Kampla. Tym razem to wielkie, dziewiąte z kolei, świętowanie odbyło się w niedzielę 12 lipca w Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich w Munyonyo. Takiego oblężenia przez dzieci, ich rodziców i opiekunów mała kapliczka w Munyonyo jeszcze nie widziała. Przybyło ok 10 tysięcy dzieci. Byli to przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych i dziecięcych grup działających w parafiach archidiecezji. Nie zabrakło uczniów ze szkół podstawowych z naszej franciszkańskiej parafii w Matugga. Święty Kizito był najmłodszym z męczenników Ugandyjskich. Należał do sług ówczesnego króla plemienia…

Review Overview

User Rating: 4.84 ( 4 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress