Home / Dlaczego ŁtM

Dlaczego ŁtM

Skąd się wzięło Łukowica to My?

Gmina Łukowica jest piękną okolicą, w której można wiele zobaczyć i znaleźć … oprócz niestety informacji z naszego terenu. Chcąc dowiedzieć się o nas czegoś więcej, na przykład w internecie, najczęściej trzeba wejść na strony sąsiednich gmin czy też powiatu … A po co? Skoro i my możemy posiadać swoją własną stronę internetową i informator lokalny, który pełen ciekawych wiadomości o Łukowicy, trafia do coraz szerszej liczby mieszkańców i cieszy się wielkim zainteresowaniem.

I tak pewnego zimowego popołudnia trafili na siebie Bogdan i Adam, a poznali się dzięki … listonoszowi :) Dwa odmienne charaktery, milion pomysłów, ale jeden wspólny cel – pisać, malować, rysować, fotografować, śpiewać, a nawet tańczyć, tak aby wiedza o gminie dotarła do jak największej rzeszy odbiorców zarówno na jej terenie jak i poza nią.

Natychmiast do współpracy zwerbowano utalentowaną dziewczynę, która wiele zrobiła dla upamiętnienia zwyczajów naszej gminy. Aga bez chwili namysłu postanowiła dołączyć do tego projektu, by na łamach ,,Łukowica to My” podzielić się swoimi badaniami naukowymi opartymi nie tylko na opracowaniach, ale przede wszystkim na rozmowach z tutejszymi mieszkańcami. Niewiele musiało upłynąć czasu, aby zaangażowanie w ŁtM totalnie ją pochłonęło.

Rozglądając się dalej, porozmawiano z młodą, uzdolnioną artystką, interesującą się sztuką i kulturą ludową. Nie trzeba było z nią zamienić więcej niż trzy zdania, by zgodziła się ona dołączyć do naszej redakcji. Iwona, pełna podziwu wobec powstania takiego pomysłu, od razu wzięła pióro do ręki i zaczęła współtworzyć ŁtM.

Napisać, że Marek to nasz rodzynek niestety nie można, bo mężczyzn u nas jest więcej. Marek to regionalista, prowadzący aktywny tryb życia i znający chyba każdy fragment południowej części gminy. To on do nas zadzwonił, dzieląc się swoimi pomysłami: ,,Ruszajcie się, a nie stójcie w miejscu!” I tym samym pozostał już w naszych szeregach.

Nie można też pominąć felietonistów. Choć niektórzy z nich nie pochodzą z Łukowicy, to bardzo podoba im się ten obszar Beskidu Wyspowego, dlatego też z miłą chęcią chcą u nas dzielić się swoją wiedzą i przeżyciami.

No i Adam – czuwający nad wydrukiem nasz mistrz painta :) Znakomity grafik, twórca stron internetowych i fotograf – w zasadzie nie wiadomo, w której z tych rzeczy jest najlepszy :)

I tak oto powstał nasz zespół redakcyjny – każdy jest inny i ma różne zainteresowania. Ale łączy nas jedno – rozwój gminy oraz pasja tworzenia, którą dzielimy się z Państwem jak tylko najlepiej potrafimy.

A dlaczego taka nazwa? Bo my wszyscy jesteśmy Łukowicą, ona jest naszym domem, za który jesteśmy odpowiedzialni, Łukowica to My!!!

Redakcja Łukowica to My

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress