Home / Archiwum / Bezpieczna +

Bezpieczna + No rating results yet

W ramach Rządowego Programu “Bezpieczna +” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej powstała sala edukacyjna “Ognik”.

Wydzielone pomieszczenia w budynku komendy zostały zaadoptowane na potrzeby szkolenia, tak aby możliwa była realizacja praktycznych zajęć edukacyjnych. Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej, której celem jest przypominanie o zasadach bezpieczeństwa pożarowego w mieszkaniach. W sali edukacyjnej OGNIK dzieci będą mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla a także będą mogły sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Dla dzieci przygotowane zostały także zadania, takie jak rozwijanie węża strażackiego czy wejście po strażackiej drabinie. Zajęcia w ognikach są prowadzone przez strażaków instruktorów.

W sali jest m.in. łazienka, a w niej piecyk gazowy. Rolą strażaków będzie wytłumaczenie dzieciom, jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o właściwą wentylację pomieszczeń. Instruktorzy zademonstrują działanie czujki czadu, która ostrzega przed ewentualnym niebezpieczeństwem.

Jesteśmy przekonani, że działania realizowane w ramach projektu przełożą się na zmniejszenie liczby ofiar pożarów oraz zatruć tlenkiem węgla w naszych domach.

Pierwsze zajęcia odbyły się 21.12.2016r. Wzięli w nich udział uczniowie klasy 1 „a” z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej, wraz z wychowawcą Panią Jolantą Juszkiewicz. Zajęcia przeprowadził st. kpt. Wojciech Frączek w obecności Komendanta Powiatowego bryg. Janusza Kurzeja.

Autor: KP PSP Limanowa
Zdjęcia: KP PSP Limanowa

Komentarze

komentarzy

Please rate this

W ramach Rządowego Programu "Bezpieczna +" w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej powstała sala edukacyjna "Ognik". Wydzielone pomieszczenia w budynku komendy zostały zaadoptowane na potrzeby szkolenia, tak aby możliwa była realizacja praktycznych zajęć edukacyjnych. Akcja skierowana jest do dzieci i młodzieży szkolnej, której celem jest przypominanie o zasadach bezpieczeństwa pożarowego w mieszkaniach. W sali edukacyjnej OGNIK dzieci będą mogły zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla a także będą mogły sprawdzić jak nagrzewają się drzwi, za którymi powstał pożar. Dla dzieci przygotowane zostały także…

Review Overview

User Rating: 4.88 ( 2 votes)
0

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress