Home / Ludzie / Złoto i jego wytwórcy
Traktor 4x4 CUP 2018

Złoto i jego wytwórcy

W naszym rejonie pojawia się coraz więcej uli. Nad każdą pasieką opiekę sprawuje pszczelarz. Do jednego z nich – Pawła Klaga, udałem się z wizytą, aby zasięgnąć informacji o pszczołach i ich opiekunach.
  Marek Hajduk:
   Skąd u Pana tak niecodzienna pasja, jaką jest pszczelarstwo?

  Paweł Klag:
   Wydaje mi się, że wpłynęło na to kilka czynników. Byłem ciekaw, jak pszczoły pozyskują miód, w jaki sposób żyją i funkcjonują. I tak powoli stało się to moją pasją.

Paweł Klag - wywiad Foto: Marek Hajduk

  Marek Hajduk:
   Od ilu lat zajmuje się Pan pszczołami?

  Paweł Klag:
   Tak na poważnie od 1997 roku. Czyli już ponad 17 Lat.

  Marek Hajduk:
   Przez tyle lat nabrał Pan sporo doświadczenia. Ile rodzin pszczelich ma Pan teraz?

  Paweł Klag:
   Doświadczenie jest bardzo ważne. Jeśli jakąś czynność wykonamy kilkakrotnie,
   to nabieramy wprawy, wykonujemy ją szybciej i dokładniej. Przy większej ilości uli ma to duże znaczenie. Obecnie mam ich około 60.

  Marek Hajduk:
   To sporo. Chyba nie narzeka Pan na brak pracy?

  Paweł Klag:
   Troszkę pracy jest. Przy takiej ilości pni (rodzin pszczelich) praktycznie cały czas wykonuje się prace związane z pasieką.

Przejdź do kolejnej strony wywiadu

Komentarze

komentarzy

W naszym rejonie pojawia się coraz więcej uli. Nad każdą pasieką opiekę sprawuje pszczelarz. Do jednego z nich – Pawła Klaga, udałem się z wizytą, aby zasięgnąć informacji o pszczołach i ich opiekunach. Marek Hajduk:Skąd u Pana tak niecodzienna pasja, jaką jest pszczelarstwo? Paweł Klag: Wydaje mi się, że wpłynęło na to kilka czynników. Byłem ciekaw, jak pszczoły pozyskują miód, w jaki sposób żyją i funkcjonują. I tak powoli stało się to moją pasją. Foto: Marek Hajduk Marek Hajduk:Od ilu lat zajmuje się Pan pszczołami? Paweł Klag: Tak na poważnie od 1997 roku. Czyli…

Review Overview

User Rating: 4.83 ( 26 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

About Marek Hajduk

Marek Hajduk
W roku 2014 zakończyłem naukę w Elitarnej Szkole Służb Ochrony i Biznesu. Zawsze interesowałem się sportem. Aktywność fizyczna odgrywa w moim życiu ważną rolę – regularnie biegam, ćwiczę ... więcej...

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress