Home / Sport / Piłka nożna / Uran Łukowica – Wierchy
Traktor 4x4 CUP 2018

Uran Łukowica – Wierchy

31 sierpnia odbył się pierwszy mecz Uranu w ramach 2. kolejki pomiędzy Wierchami Pasierbiec, a Uranem Łukowica rozgrywany był w Świdniku, jednak to Wierchy występowały w roli gospodarza.

Uran wystąpił w składzie:

  1. Pabian-Hejmej
  2. Łuczkowski
  3. Cięciel Marcin – Korona
  4. Urban
  5. Cięciel Jacek
  6. Stachoń – Cięciel Maciej
  7. Jodłowski
  8. Zając
Uran Łukowica - Wierchy

FOTO-Żródło URAN Łukowica FB

Ambitnie i ostro grający zawodnicy Pasierbca przez pierwsze 20. minut stanowili zaporę nie do przebycia dla Uranu. 2 razy poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Maćka Pabiana, jednak na nasze szczęście akcje nie zakończyły się bramką. W miarę upływu czasu to Uran przejmował inicjatywę w meczu czego wynikiem była bramka strzelona przez Macieja Cięciela. Na 2:0 mógł podwyższyć Mariusz Zając jednak nie wykorzystał dogodnej sytuacji bramkowej. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i około 30. minuty meczu gospodarze doprowadzili do wyrównania po indywidualnej akcji napastnika. Gracz Wierchów minął aż 3 obrońców Łukowicy i z ostrego kąta pokonał Macieja Pabiana. W 40. minucie meczu potężnym strzałem z dystansu popisał się Radosław Urban i to dzięki niemu Uran schodził do przerwy prowadząc 1:2.

Druga połowa przebiegała spokojnie. Można było odnieść wrażenie że obie drużyny są pogodzone z wynikiem. Uran nie wykorzystał kilku dogodnych szans na podwyższenie wyniku co zemściło się w 88. minucie meczu. Zawodnik gospodarzy z prawej strony zaskoczył lobowym strzałem Maćka Pabiana i piłka znalazła się w siatce. Na nasze szczęście mamy w swoich szeregach Rafała Dyrka, który w doliczonym czasie gry wykorzystał doskonałe podanie Jacka Cięciela i zdobył zwycięską bramkę dla Uranu. Był to na prawdę piękny moment dla piłkarzy Uranu, gdyż z przebiegu całego meczu nie zasłużyliśmy na remis. Poza pierwszymi 20. minutami przez resztę spotkania to Łukowica przeważała i stworzyła więcej dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.

Podsumowując, nie pamiętam sezonu w którym Uran wygrałby spotkanie inauguracyjne w startującym sezonie. Ciężka praca przez sierpień dała efekt w postaci zwycięstwa w pierwszym meczu. Wynik remisowy byłby w moim mniemaniu bardzo niesprawiedliwy. Sędzia wzbraniał się od używania żółtych kartek, gdyby karał odpowiednio graczy Pasierbca, mecz kończyliby w 9. Wygrana z Wierchami cieszy tym bardziej iż jest to solidny przeciwnik i na pewno nie jedna drużyna będzie miała problem z wygraną nad tym zespołem, który w tym meczu wysoko postawił poprzeczkę dla graczy Uranu.

Marcin Cięciel

Komentarze

komentarzy

31 sierpnia odbył się pierwszy mecz Uranu w ramach 2. kolejki pomiędzy Wierchami Pasierbiec, a Uranem Łukowica rozgrywany był w Świdniku, jednak to Wierchy występowały w roli gospodarza. Uran wystąpił w składzie: Pabian-Hejmej Łuczkowski Cięciel Marcin - Korona Urban Cięciel Jacek Stachoń - Cięciel Maciej Jodłowski Zając FOTO-Żródło URAN Łukowica FB Ambitnie i ostro grający zawodnicy Pasierbca przez pierwsze 20. minut stanowili zaporę nie do przebycia dla Uranu. 2 razy poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Maćka Pabiana, jednak na nasze szczęście akcje nie zakończyły się bramką. W miarę upływu czasu to Uran…

Review Overview

User Rating: 4.88 ( 2 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

About Marcin Cięciel

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress