Home / Bez kategorii / Turniej szachowy 2014
Traktor 4x4 CUP 2018

Turniej szachowy 2014

I Mistrzostwa Beskidu Wyspowego w Szachach – Łukowica 2014

W niedzielę 19 października 2014 roku miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie dla naszej gminy – to właśnie w tym dniu Łukowica na kilka godzin stała się stolicą Beskidu Wyspowego. Do Gminnego Ośrodka Kultury zjechali się szachiści nie tylko z różnych stron Polski, ale i Europy. W Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z Nowego Sącza, Krakowa, Tarnowa, Gorlic, Krościenka, Limanowej, mistrzyni Polski do lat 10 Joanna Furtak, pięciu graczy z Ukrainy i oczywiście nasi gminni reprezentanci – Paweł Giera i Barbara Dyrek w grupie seniorów oraz Dominik Dudka, Dawid Król i Jan Król w grupie juniorów. Łącznie przy szachownicach zasiadło 36 zawodników, a partie, zarówno w kategorii seniorów jak i juniorów, rozegrano systemem szwajcarskim – kontrolowanym po 9 rund. Nad fair play w konkursie czuwał sędzia Ryszard Ewert.

Uroczystego otwarcia I Mistrzostw Beskidu Wyspowego dokonała przewodnicząca Rady Gminy Łukowica pani Maria Tomaszek, życząc wszystkim zebranym zaciętych partii oraz samych zwycięstw i dodając, że szachy są znakomitą dyscypliną sportową aktywizującą zarówno młodych jak i starszych.

Po kilkugodzinnych potyczkach przy szachownicach, poznaliśmy zwycięzców! W grupie seniorów trzy pierwsze miejsca zajęli reprezentanci Ukrainy, zaś wśród juniorów najlepsi okazali się gracze z klubu ,,Kornuty” Gorlice zdobywając 1. i 3. miejsce, 2. lokatę zostawiając zawodnikowi z Krościenka.

Seniorzy:

  1. Razin Vadim – Chmielnicki – Ukraina – 8,5 pkt
  2. Gerasimenyk Mikhail – Kijów – Ukraina – 7,0 pkt
  3. Kravets Oleksander – Chmielnicki – Ukraina – 6,0 pkt

Juniorzy:

  1. Żarnowski Krzysztof – Kornuty Gorlice – 8,o pkt
  2. Soliwoda Zygmunt – Krościenko 7,5 pkt
  3. Świder Paweł – Kornuty Gorlice – 7,5 pkt

Organizatorzy przygotowali dyplomy dla każdego z szachistów oraz aż 9 pucharów, które wręczyła przybyła na konkurs Wójt Gminy pani Czesława Rzadkosz. Oprócz trzech pierwszych miejsc w każdej z kategorii, pozostałe trzy puchary zostały specjalnie wykonane dla najlepszych graczy z terenu Łukowicy. Odebrali je kolejno: Paweł Giera – najlepszy senior, Barbara Dyrek – najlepsza zawodniczka oraz Dominik Dudka – najlepszy junior.

Turniej nie mógłby się odbyć bez pomocy sponsorów i partnerów: SRS Pszczółka, Serwis Opon „Tokarczyk”, Ubezpieczenia Wnękowicz, Sonex, Mobile Age, F.H.U. Sigma, Brokad. To właśnie dzięki nim ufundowano nagrody pieniężne dla seniorów, nagrody rzeczowe dla juniorów oraz przygotowano dla uczestników poczęstunek i napoje. Patronat medialny nad mistrzostwami objął nasz informator lokalny Łukowica to My.

Miejmy nadzieję, że wydarzenie to zapisze się na stałe w kalendarzu szachowym i regularnie w kolejnych latach będą tutaj przyjeżdżać najlepsi zawodnicy. II Mistrzostwa Beskidu Wyspowego już za rok, tak więc nasi gminni szachiści mają sporo czasu na trening i mobilizację – być może w kolejnym konkursie powalczymy o podium?

Dziękuję wszystkim zawodnikom oraz przybyłym gościom za zbudowanie niesamowitej atmosfery i do zobaczenia za rok!

Agnieszka Gamoń

foto: Adam Matusiak

Komentarze

komentarzy

I Mistrzostwa Beskidu Wyspowego w Szachach – Łukowica 2014 W niedzielę 19 października 2014 roku miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie dla naszej gminy – to właśnie w tym dniu Łukowica na kilka godzin stała się stolicą Beskidu Wyspowego. Do Gminnego Ośrodka Kultury zjechali się szachiści nie tylko z różnych stron Polski, ale i Europy. W Mistrzostwach wzięli udział zawodnicy z Nowego Sącza, Krakowa, Tarnowa, Gorlic, Krościenka, Limanowej, mistrzyni Polski do lat 10 Joanna Furtak, pięciu graczy z Ukrainy i oczywiście nasi gminni reprezentanci – Paweł Giera i Barbara Dyrek w grupie seniorów oraz Dominik Dudka,…

Review Overview

User Rating: 4.86 ( 11 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

About Agnieszka Gamoń

Agnieszka Gamoń
Mimo, że urodziłam się w Limanowej, większość swojego życia spędziłam jednak na Śląsku. W wieku 16 lat przeprowadziłam się do Łukowicy i rozpoczęłam edukację w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. Uczęszczanie do klasy humanistycznej ... więcej...

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress