Home / Archiwum / “Święto Drzewa”

“Święto Drzewa”No rating results yet

Sprawozdanie z obchodów „Święta Drzewa” w Szkole Podstawowej w Roztoce

Dnia 16.10.2014r. uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w obchodach „Święta Drzewa”. Klasa „O” oraz klasa III przygotowała krótką część artystyczną. Około 70 osób (uczniowie, rodzice, nauczyciele) uczestniczyło w prelekcji pana leśniczego z Nadleśnictwa Stary Sącz, który bardzo ciekawie opowiadał o roślinach i zwierzętach chronionych w naszych okolicach.
Jak zwykle najważniejszym punktem „Święta Drzewa” było samodzielne posadzenie drzewka. W tym roku dzięki uprzejmości i pomocy pracownika Nadleśnictwa Stary Sącz posadziliśmy 17 drzewek. Pan leśniczy przypomniał nam o zasadach prawidłowego sadzenia i pielęgnowania młodych sadzonek.
Obok boiska sportowego posadziliśmy 5 jodełek, 5 sosen, 5 świerków oraz brzozę i olchę czarną. Wszystkie te drzewka będą mieć wyznaczonych opiekunów-uczniów klasy III, którzy zostali uroczyście przyjęci do Szkolnego Koła LOP.

Maria Nalepa

Komentarze

komentarzy

Please rate this

Sprawozdanie z obchodów „Święta Drzewa” w Szkole Podstawowej w Roztoce Dnia 16.10.2014r. uczniowie naszej szkoły po raz trzeci wzięli udział w obchodach „Święta Drzewa”. Klasa „O” oraz klasa III przygotowała krótką część artystyczną. Około 70 osób (uczniowie, rodzice, nauczyciele) uczestniczyło w prelekcji pana leśniczego z Nadleśnictwa Stary Sącz, który bardzo ciekawie opowiadał o roślinach i zwierzętach chronionych w naszych okolicach. Jak zwykle najważniejszym punktem „Święta Drzewa” było samodzielne posadzenie drzewka. W tym roku dzięki uprzejmości i pomocy pracownika Nadleśnictwa Stary Sącz posadziliśmy 17 drzewek. Pan leśniczy przypomniał nam o zasadach prawidłowego sadzenia i pielęgnowania młodych sadzonek. Obok boiska sportowego posadziliśmy…

Review Overview

User Rating: 4.79 ( 4 votes)
0

About Piotr Morzywołek

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress