Home / Fotografia / Paweł Trystuła – Fotografia
Traktor 4x4 CUP 2018
Paweł Trystuła - fotografia

Paweł Trystuła – Fotografia

talenty Paweł Trystuła - wywiad-3

Druga strona wywiadu

  Iwona Cichoń:
   Masz jakiś wzór naśladowania wśród fotografów, osoba którą zawsze podziwiasz?

  Paweł Trystuła:
   Jest wiele osób, których fotografie podziwiam i od których staram się czegoś nauczyć. Wbrew pozorom nie są to jacyś wielcy fotografowie o których każdy słyszał i każdy widział ich fotografie, lecz osoby mniej docenione, które mają ogromny talent, a swój dorobek prezentują np. w internecie. Przykładem świetnej fotografii górskiej mogą być choćby prace Pana Marcina Kęseka z Nowego Targu, który swój dorobek prezentuje m.in. na Facebooku.

Paweł Trystuła - wywiad-4 Paweł Trystuła - wywiad-5 Paweł Trystuła - wywiad-6

fot.Paweł Trystuła

  Iwona Cichoń:
   Jakim sprzętem dysponujesz na tą chwilę? Masz jakieś plany odnośnie inwestycji w sprzęt fotograficzny? – Masz jakiś projekt, temat fotograficzny, trudny do realizacji?

  Paweł Trystuła:
   Mając takie hobby chciałoby się cały czas inwestować w coraz to nowsze obiektywy, filtry, źródła światła i inne cuda. Jeśli tylko finanse na to pozwalają, to ciągle kupuję coś nowego. Na dzień dzisiejszy posiadam dwie lustrzanki, kilka obiektywów i inny osprzęt, który pozwala mi na dość profesjonalną fotografię w różnych dziedzinach. Jeśli chodzi o trudności, jakie spotykam podczas robienia zdjęć, to chyba najbardziej dokuczliwym problemem w życiu każdego fotografa jest praca w trudnych warunkach oświetleniowych. Oprócz dobrego sprzętu, jasnych obiektywów potrzeba wtedy bardzo dużo doświadczenia.

  Iwona Cichoń:
   Dużo zdjęć obrabiasz w programach komputerowych?

  Paweł Trystuła:
   Chcąc nie chcąc, obecne trendy fotografii zmuszają do tego, aby zdjęcia choć trochę zretuszować w fazie obróbki komputerowej. Choć raczej nigdy mocno nie ingeruję w ich strukturę, to jednak często po prostu trzeba poprawić kolory, ekspozycję, kontrast i jeśli się da, to naprawić błędy popełnione w trakcie robienia zdjęcia lub po prostu spowodowane trudnymi warunkami, w których się je wykonywało.

Przejdź do kolejnej strony wywiadu

Komentarze

komentarzy

Review Overview

User Rating: 4.29 ( 4 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress