Home / Bez kategorii / Paulina Talarczyk – malarstwo
Traktor 4x4 CUP 2018

Paulina Talarczyk – malarstwo

talenty

Kościół w Łukowicy
  Marek Hajduk:
   Dlaczego wybrałaś liceum plastyczne? Co Cię do tego skłoniło?

  Paulina Talarczyk:
   Zawsze lubiłam rysować. Kiedy byłam w gimnazjum dowiedziałam się o tej szkole. Pojechałam na dni otwarte i zobaczyłam jak wszystko wygląda z bliska. Po zdanych egzaminach praktycznych stałam się jednym z uczniów.

  Marek Hajduk:
   Jaka tematyka dominuje w Twoich pracach?

  Paulina Talarczyk:
   W szkole to nauczyciele wybierają tematy. Czasami jest to martwa natura , czasami postać . Kiedy sama wybieram temat są to szybkie szkice i pejzaże.

  Marek Hajduk:
   Jaką techniką najbardziej lubisz malować?

  Paulina Talarczyk:
   Przyzwyczaiłam się do akrylu ale lubię też łączyć tusz z akwarelą, daje to bardzo ciekawy efekt.

ART: Paulina Talarczyk
  Marek Hajduk:
   Skąd czerpiesz inspiracje do tworzenia nowych prac?

  Paulina Talarczyk:
   Inspiracje można znaleźć wszędzie. Jeżeli chodzi o malarstwo, wszystko nadaje się do tego aby to narysować czy namalować . Natura czy stare przedmioty mogą tworzyć bardzo ciekawe kompozycje. Jeżeli chodzi o prace wykonywane na renowacji, inspirację czerpię z dorobku innych artystów i przedstawiam ich prace w innej aranżacji.

  Marek Hajduk:
   Ile czasu zajmuje Ci wykonanie jednej pracy?

  Paulina Talarczyk:
   Wszystko zależy od formatu . Małe szkice na A5 zajmują mi czasami kilka minut. Duże prace wielkości bristolu (100 x 70) pochłaniają nawet 8 godzin. Wszystko zależy od kompozycji czy techniki. Namalowanie martwej natury na bristolu to czasami 12 godzin pracy. Najwięcej czasu pochłania praca z renowacji, która zajmuje cały rok szkolny.

Przejdź do kolejnej strony wywiadu

Komentarze

komentarzy

Review Overview

User Rating: 4.84 ( 9 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

About Marek Hajduk

Marek Hajduk
W roku 2014 zakończyłem naukę w Elitarnej Szkole Służb Ochrony i Biznesu. Zawsze interesowałem się sportem. Aktywność fizyczna odgrywa w moim życiu ważną rolę – regularnie biegam, ćwiczę ... więcej...

One comment

 1. Gratuluję pomysłu, że w końcu ruszyła taka strona o Łukowicy, co powinno wydarzyć się już dawno temu. Bardzo popieram taki pomysł jak również ten konkurs plastyczny w którym mogą wziąć udział dzieci i poszerzać swoje zdolności plastyczne! Zarówno w gazetce strona Odkrywamy Talenty jest czymś wspaniałym, że docieracie do młodych zdolnych ludzi i pomagacie im się wypromować. Miejmy nadzieję, że te talenty nie zmarnują się i łukowicka ziemia „wychowa” wielu utalentowanych o których usłyszy nie tylko nasz rejon ale cała Polska i Świat! Brawo!
  Pozdrawiam i życzę sukcesów !

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress