Home / Bez kategorii / Mistrzynie z Przyszowej !
Mistrzynie z Przyszowej !

Z pazurem po szkolne trofeum

Siedemnastego października w hali sportowej SP w Świdniku odbyły się pierwsze mistrzostwa gminy Łukowica Szkół Podstawowych dziewcząt w piłce nożnej organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowicy. Do zawodów przystąpiło pięć reprezentacji: Łukowica, Jadamwola, Przyszowa, Berdychów oraz Świdnik. W związku z małą liczbą drużyn zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Zwycięzca grupy automatycznie został triumfatorem zawodów. Najlepsze okazały się dziewczęta z Przyszowej, które wygrały 2 swoje mecze a 2 zremisowały, zdobywając tym samym 8 punktów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Berdychowa a trzecie zawodniczki ze Świdnika, które wygrały bezpośredni pojedynek z Jadamwolą.

Prowadzący zawody Andrzej Biskup

Turniej stał na dobrym poziomie, atmosfera w hali była niepowtarzalna o czym świadczył doping jaki otrzymały dziewczęta. Na szczególne wyróżnienie w turnieju zasługują 3 zawodniczki: Julia Potoniec z Łukowicy, Joanna Kroczek z Berdychowa oraz Katarzyna Zygadło ze Świdnika.

Zapraszam również chętne dziewczyny na treningi w każdą środę o godzinie 16.00 na Orlik w Łukowicy. W klubie sportowym Uran Łukowica razem z chłopcami grają już Julka Potoniec i Kasia Zygadło. Po turnieju wszyscy opiekunowie , ale i też same zawodniczki mówili zgodnie i jednym zdaniem, iż trzeba organizować takie turnieje, w których również dziewczęta będą miały szanse rywalizować ze sobą.

Następny turniej Gminny Ośrodek Kultury organizuje już w najbliższy wtorek w Szkole Podstawowej w Młyńczyskach, a będą to Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Dziewcząt w Piłce Siatkowej!

Dziękujemy bardzo serdecznie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świdniku Pani Helenie Boruckiej za miłe przyjęcie i umożliwienie upamiętnienia tak ważnego wydarzenia w naszej gminie, jakim były pierwsze mistrzostwa dziewcząt w piłce nożnej!