Home / Bez kategorii / Mistrzynie z Przyszowej !
Traktor 4x4 CUP 2018
Mistrzynie z Przyszowej !
Mistrzynie z Przyszowej !

Mistrzynie z Przyszowej !

Z pazurem po szkolne trofeum

Z pazurem po szkolne trofeum

Siedemnastego października w hali sportowej SP w Świdniku odbyły się pierwsze mistrzostwa gminy Łukowica Szkół Podstawowych dziewcząt w piłce nożnej organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowicy. Do zawodów przystąpiło pięć reprezentacji: Łukowica, Jadamwola, Przyszowa, Berdychów oraz Świdnik. W związku z małą liczbą drużyn zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Zwycięzca grupy automatycznie został triumfatorem zawodów. Najlepsze okazały się dziewczęta z Przyszowej, które wygrały 2 swoje mecze a 2 zremisowały, zdobywając tym samym 8 punktów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Berdychowa a trzecie zawodniczki ze Świdnika, które wygrały bezpośredni pojedynek z Jadamwolą.

 

Wyniki zawodów:

 

Przyszowa

Berdychów

Świdnik

Jadamwola

Łukowica

Pkt

Bramki

Przyszowa

x

0-0

1-0

5-1

1-1

8

7-2

Berdychów

0-0

x

4-0

1-1

1-1

6

6-2

Świdnik

0-1

0-4

x

2-1

1-1

4

3-7

Jadamwola

1-5

1-1

1-2

x

1-0

4

4-8

Łukowica

1-1

1-1

1-1

0-1

x

3

3-4

 

 

Prowadzący zawody Andrzej Biskup

 

Turniej stał na dobrym poziomie, atmosfera w hali była niepowtarzalna o czym świadczył doping jaki otrzymały dziewczęta. Na szczególne wyróżnienie w turnieju zasługują 3 zawodniczki: Julia Potoniec z Łukowicy, Joanna Kroczek z Berdychowa oraz Katarzyna Zygadło ze Świdnika.

Zapraszam również chętne dziewczyny na treningi w każdą środę o godzinie 16.00 na Orlik w Łukowicy. W klubie sportowym Uran Łukowica razem z chłopcami grają już Julka Potoniec i Kasia Zygadło. Po turnieju wszyscy opiekunowie , ale i też same zawodniczki mówili zgodnie i jednym zdaniem, iż trzeba organizować takie turnieje, w których również dziewczęta będą miały szanse rywalizować ze sobą.

Następny turniej Gminny Ośrodek Kultury organizuje już w najbliższy wtorek w Szkole Podstawowej w Młyńczyskach, a będą to Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Dziewcząt w Piłce Siatkowej!

 

Dziękujemy bardzo serdecznie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Świdniku Pani Helenie Boruckiej za miłe przyjęcie i umożliwienie upamiętnienia tak ważnego wydarzenia w naszej gminie, jakim były pierwsze mistrzostwa dziewcząt w piłce nożnej!

Bogdan Łuczkowski

foto: Adam Matusiak

Komentarze

komentarzy

Siedemnastego października w hali sportowej SP w Świdniku odbyły się pierwsze mistrzostwa gminy Łukowica Szkół Podstawowych dziewcząt w piłce nożnej organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Łukowicy. Do zawodów przystąpiło pięć reprezentacji: Łukowica, Jadamwola, Przyszowa, Berdychów oraz Świdnik. W związku z małą liczbą drużyn zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Zwycięzca grupy automatycznie został triumfatorem zawodów. Najlepsze okazały się dziewczęta z Przyszowej, które wygrały 2 swoje mecze a 2 zremisowały, zdobywając tym samym 8 punktów. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Berdychowa a trzecie zawodniczki ze Świdnika, które wygrały bezpośredni pojedynek z…

Review Overview

User Rating: 4.87 ( 10 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

About Bogdan Łuczkowski

Bogdan Łuczkowski
Urodziłem się 13.01.1988 w Limanowej. W latach 1995 – 2001 uczęszczałem do Szkoły Podstawowej w Roztoce, potem kontynuowałem naukę w Gimnazjum w Łukowicy. W latach 2004-2007... więcej...

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress