Home / Fotografia / Mistrzostwa na Orliku
Traktor 4x4 CUP 2018

Mistrzostwa na Orliku

Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych – Piłka Nożna.

Piętnastego października na „Orliku” w Łukowicy odbyły się „Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej”. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na 2 grupy. Do pierwszej, czterodrużynowej trafiły: Przyszowa, Młyńczyska, Berdychów oraz Jadamwola. W drugiej grupie obok gospodarzy zagrali również Świdnik oraz Stronie. Drużyny które zajęły druga lokatę, zagrały o trzecie miejsce, zaś najlepsi w swoich grupach zmierzyli się w wielkim finale. Nad wszystkim czuwał sędzia turnieju – Andrzej Biskup.
Zapowiedzią, że będzie to bardzo emocjonujący turniej był pierwszy mecz, w którym Berdychów zremisował z Jadamwolą 1:1. Następnie swoją klasę pokazali faworyci turnieju. Gospodarze wysoko pokonali SP ze Stronia, a chwilę później Przyszowa nie dała większych szans drużynie z Młyńczysk. Po zaciętych meczach grupowych, drugie miejsca zajęły Młyńczyska oraz Świdnik. Właśnie te ekipy stanęły naprzeciw siebie w rywalizacji o 3 miejsce. Po 16 minutach gry lepsi okazali się zawodnicy ze Świdnika, którzy cieszyli się z pucharu na najniższym stopniu podium.

Wielki finał: z jednej strony gospodarze, z drugiej SP Przyszowa. Obie drużyny zaczęły bardzo ofensywnie, co było zwiastunem sporej ilości bramek. W tym spotkaniu zobaczyliśmy aż pięć goli. Do ostatniej minuty widniał remis 2:2. W ostatniej akcji zwycięskiego gola dla Łukowicy strzelił Kacper Talar, kompletując tym samym hattrick w wielkim finale. Wybuch radości, ostatni gwizdek i najważniejszy puchar odebrali gospodarze turnieju. Po zakończeniu rozgrywek każda drużyna dostała pamiątkowy dyplom, a trzy najlepsze ekipy otrzymały puchary. Zwycięzcy będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych!!!
Warte podkreślenia jest, że drużyny z Berdychowa, Łukowicy i Jadamwoli miały w swoich szeregach po jednej zawodniczce.
Miejmy nadzieję, że w kolejnych zawodach będą występować już reprezentacje z każdej ze szkół z terenu naszej gminy i nadal będzie panowała tak miła, sportowa atmosfera.

Triumfatorom gratulujemy zwycięstwa i trzymamy kciuki na zawodach powiatowych!

Bogdan Łuczkowski

foto: Adam Matusiak

Komentarze

komentarzy

Mistrzostwa Gminy Szkół Podstawowych - Piłka Nożna. Piętnastego października na „Orliku” w Łukowicy odbyły się „Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej”. Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn, które drogą losowania zostały podzielone na 2 grupy. Do pierwszej, czterodrużynowej trafiły: Przyszowa, Młyńczyska, Berdychów oraz Jadamwola. W drugiej grupie obok gospodarzy zagrali również Świdnik oraz Stronie. Drużyny które zajęły druga lokatę, zagrały o trzecie miejsce, zaś najlepsi w swoich grupach zmierzyli się w wielkim finale. Nad wszystkim czuwał sędzia turnieju – Andrzej Biskup. Zapowiedzią, że będzie to bardzo emocjonujący turniej był pierwszy mecz, w którym Berdychów zremisował z Jadamwolą 1:1. Następnie swoją klasę pokazali…

Review Overview

User Rating: 4.88 ( 5 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

About Bogdan Łuczkowski

Bogdan Łuczkowski
Urodziłem się 13.01.1988 w Limanowej. W latach 1995 – 2001 uczęszczałem do Szkoły Podstawowej w Roztoce, potem kontynuowałem naukę w Gimnazjum w Łukowicy. W latach 2004-2007... więcej...

2 comments

  1. Dzięki :)

  2. Kolec

    Brawo Papaja za hattricka w finale :)

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress