Home / Bez kategorii / Gminny turniej w siatkówce dziewczyn
Traktor 4x4 CUP 2018

Gminny turniej w siatkówce dziewczyn

Dwudziestego pierwszego października w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Młyńczyskach odbyły się Mistrzostwa Gminy Łukowica Szkół Podstawowych w siatkówce dziewcząt.

Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn: Berdychów, Jadamwola, Łukowica, Młyńczyska, Przyszowa, Stronie i Świdnik. Ekipy zostały podzielone na dwie grupy : A i B. Zwyciężczynie z poszczególnych grup walczyły o pierwsze miejsce, zaś zespoły, które uplasowały się na drugich lokatach zagrały o trzecią pozycję. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Biskup.
W grupie A bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z Młyńczysk. Zwycięstwa z Przyszową i Stroniem nie kosztowały je dużo wysiłku. Bardziej wymagającym rywalem okazała się drużyna z Jadamwoli. Walka punkt za punkt wzbudzała wiele emocji. Końcówki setów należały jednak do ekipy z Młyńczysk. Wygrana 2-0 (15-12);(15-13) dała im pierwsze miejsce w grupie. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Jadamwoli , dzięki zwycięstwom ze Stroniem 2-0 (15-6);(15-8) oraz z Przyszową 2:1 (15-6);(12-15);(15-4).

 Grypa A

 

Młyńczyska

Przyszowa

Stronie

Jadamwola

Sety

Młyńczyska

x

2-0

2-0

2-0

6-0

Przyszowa

0-2

x

2-0

1-2

3-3

Stronie

0-2

0-2

x

2-0

2-4

Jadamwola

0-2

2-1

2-0

x

4-3

 
W grupie B triumfowały zawodniczki z Berdychowa . Pokonały one Świdnik (15-6);(15-13) oraz Łukowicę (15-1);(15-7). Drużyna ze Świdnika po zwycięstwie z Łukowicą (15-11);(15-11) awansowała na drugie miejsce.

Grypa B

 

Berdychów

Łukowica

Świdnik

Sety

Berdychów

x

2-0

2-0

4-0

Łukowica

0-2

x

0-2

0-4

Świdnik

0-2

2-0

x

2-2

 

W meczu o trzecie miejsce Jadamwola po zaciętym boju w 3 setach wygrała ze Świdnikiem 2:1 Finał stał się pojedynkiem gospodarzy turnieju Młyńczysk z Berdychowem. Obie drużyny nie przegrały żadnego seta w swoich grupach, tak więc zapowiadał się naprawdę zacięty mecz. Początek pierwszego seta nie układał się pomyślnie dla zwycięzców grupy A. Strata 6 punktów z rzędu wydawała się nie do odrobienia. Siatkarki niesione imponującym dopingiem, powoli odrabiały straty. W końcówce pierwszego seta to one popisały się serią zdobytych punktów i go zwyciężyły. Drugi set to już dominacja Młyńczysk. Gratulujemy dziewczynom zwycięstwa i życzymy powodzenia w turnieju powiatowym!

Marek Hajduk

fot.Marek Hajduk

Komentarze

komentarzy

Dwudziestego pierwszego października w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Młyńczyskach odbyły się Mistrzostwa Gminy Łukowica Szkół Podstawowych w siatkówce dziewcząt. Do turnieju zgłosiło się siedem drużyn: Berdychów, Jadamwola, Łukowica, Młyńczyska, Przyszowa, Stronie i Świdnik. Ekipy zostały podzielone na dwie grupy : A i B. Zwyciężczynie z poszczególnych grup walczyły o pierwsze miejsce, zaś zespoły, które uplasowały się na drugich lokatach zagrały o trzecią pozycję. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Biskup. W grupie A bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z Młyńczysk. Zwycięstwa z Przyszową i Stroniem nie kosztowały je dużo wysiłku. Bardziej wymagającym rywalem okazała się drużyna z Jadamwoli. Walka punkt za…

Review Overview

User Rating: 4.89 ( 14 votes)
0
Traktor 4x4 CUP 2018

Leave a Reply

Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress