Home / Agnieszka Gamoń
Traktor 4x4 CUP 2018

Agnieszka Gamoń

Agnieszka Gamoń

Redaktor – Łukowica to My

(KULTURA_)

Mimo, że urodziłam się w Limanowej, większość swojego życia spędziłam jednak na Śląsku. W wieku 16 lat przeprowadziłam się do Łukowicy
i rozpoczęłam edukację w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. Uczęszczanie do klasy humanistycznej przyczyniło się do wybrania przeze mnie historii, którą przez 3 lata studiowałam na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, a następnie zakończyłam na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zdecydowałam się także na kolejny kierunek: filologię hiszpańską, w trakcie którego miałam ogromne szczęście rocznego studiowania na Uniwersytecie w Almerii w Hiszpanii w ramach programu Erasmus (pomimo takiego czasu w słonecznej Hiszpanii palma nie uderzyła mi do głowy :) ). Mogę zatem powiedzieć, że jestem Łukowiczanką na 1/4 etatu, bo moje serce podzielone jest pomiędzy Śląsk, Łukowicę, Kraków i Hiszpanię.

Interesuję się historią, zwłaszcza tą społeczną oraz zwyczajami, dlatego bardzo lubię rozmawiać z ludźmi
i słuchać ich wspomnień o przeszłości. Uwielbiam podróże, poznawanie nowych miejsc, kultur i to co z nich zapamiętuję to krajobrazy, a także klimat danego miejsca tworzony przez mieszkające tam osoby.
W przyszłości marzę o podróży do boskiego Buenos Aires oraz do Nowego Jorku :)

Moim wielkim hobby są również języki obce, a tym najukochańszym stał się język hiszpański. Hiszpańska kuchnia jest znakomita, ale pamiętam, że bardzo brakowało mi tej naszej, tradycyjnej, a przede wszystkim polskiej kiełbasy :) Uważam, że każdy obszar Polski ma wiele do zaoferowania – tak jak i ten, łukowicki, dlatego też z przyjemnością przyjęłam zaproszenie do współtworzenia informatora ,,Łukowica to My”.

Traktor 4x4 CUP 2018
Traktor 4x4 CUP 2018

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress